איך לשלב עציצים וצמחים בתהליך עיצוב הבית?

אם תשאלו כל מעצב על צמחים בתהליך עיצוב הבית, תבינו שירוק זה הטרנד החדש בעיצוב בתים, ואין דבר מועיל יותר לתהליך העיצוב מצמחייה מלבלבת ומעלווה מוריקה. כל מתחם מגורים – בית פרטי, דירת מגורים, דירת סטודיו או בית נופש – תמיד צריך להכיל צמחים, פרחים ומטפסים עם עלווה בצבעים מגוונים. למעשה זה הסוד השמור ביותר של כל מעצב מוכשר שרוצה להפתיע את הלקוחות בעיצובים ייחודיים וססגוניים מצד אחד ובמראה טבעי וזורם מצד שני. חושבים על עיצוב חדש לבית? מסיימים שיפוצים ורוצים בית למופת? כך תשלבו צמחים בתהליך העיצוב ותקבלו תוצאה מקורית ומעוררת השראה. 

לעצב עם צמחים? למה לא?

למעשה צמחים חיוניים לא רק לתהליך העיצוב. הם גם חותמים כל עבודת עיצוב עם טביעת חותם ייחודית משלה. צמחים בגדלים שונים ובצבעים שונים, בין שהם נשתלים בעציצים ובין שהם נשתלים בכדים מעוצבים לבית, מחוללים שינויים עצומים בחללים הפנימיים. לצמחייה ביתית יש יתרונות רבים. נוסף לצבעים החיים והעזים של הצמחים ולרעננות שלהם, הצמחים גם מטהרים טבעיים של האוויר. יש צמחים שמטהרים את החמצן בסביבה הביתית מרעלנים וממזהמים, ויש צמחים שהם נפלאים לילדים שסובלים מקשיי נשימה או מבעיות בדרכי הנשימה. כמו כן צמחים משפיעים לטובה על בני הבית – הם מרגיעים אותם ומחברים אותם לטבע ולסביבה החיצונית. צמחייה ביתית מאפיינת עיצובים כפריים וקלסיים אך גם מודרניים ותעשייתיים. בדירות בלב העיר אפשר להפיק תועלת רבה מצמחייה ביתית עשירה בדיוק כמו בבתים ביישובים כפריים. 

להפיח חיים בחדרים

אז איך צמחים משתלבים בתהליך העיצוב? בניגוד לטפטים, לרהיטים, לפריטי אומנות ולאביזרים קישוטיים שמוסיפים אסתטיקה לחדרי הבית, צמחים מוסיפים לא רק מרקם וצבע אלא גם חמימות ולכידות. ואת התכונות הללו אי אפשר לקבל משום אלמנט עיצובי אחר. די בצמח אחד בפינת הסלון או במטפס שמשתרג בין מדפי המטבח כדי לחבר בין מכלול הרהיטים, האביזרים ויצירות האומנות וכדי להדגיש את הייחודיות של כל פריט ופריט. 

להכניס את הטבע הביתה

איזון ולכידות הם תנאי לחללים מעוצבים ומוקפדים, וזו הסיבה שהמעצבים המובילים לא מוכנים לוותר על צמחייה בתהליך העיצוב. מעצבים מיומנים מביאים בחשבון את הזנים השונים של הצמחים ומתאימים אותם לאופי העיצובי של כל חדר וחדר. בחדר השינה, למשל, יש ליצור אוירה שלווה. צמחים המאופיינים בעלווה בהירה ובצמיחה עדינה, יניחו את התשתית לחדר שינה שָלֵו. במטבח, לעומת זאת, כדאי להציב עציצים עם צמחים גבוהים ומרשימים שיש להם נוכחות עזה ויוכלו להוסיף צבע וחיוניות למקום הפעיל ביותר בבית. בסלון מומלץ לשלב צמחים מטפסים שיוסיפו לו אופי ססגוני ואווירה טרופית ויטהרו את האוויר. 

לעצב את הבית בקלילות

שילוב צמחים בבית מקל את עבודתו של המעצב, מלטש את התוצר הסופי ומדגיש את ייחודיותו. כיוון שכל כך קל לשלב צמחים בבית אפשר למלא כל פינה בכל חדר בעציצים גדולים ומעוצבים שישקפו את אורח החיים של בני הבית וידגישו את אישיותם. צמחייה משפרת את תהליך העיצוב בבית ויוצרת בבית אווירה מזמינה ונעימה. אין דבר יותר מרגיע מעלווה יפהפייה שמכניסה את הטבע לבית ולחיים, אז אם אתם מעצבים את הבית, אל תשכחו אותה.