להלביש את הבית – כך תעשו את זה נכון

בניית בית פרטי הוא לא עבודה חד־פעמית. הוא תהליך דינמי ומתמשך שאף פעם לא מפסיק להפתיע. בכל פעם שאתם קונים פריט חדש לבית, מחליפים את התמונות שעל הקירות, קונים יצירת אומנות מיוחדת, או משנים את הרהיטים, אתם מעצבים את הבית. מה שיפה בעיצוב העצמאי והמתמשך, הוא היכולת להתאים אותו לאופי שלכם, לרצונות ולהעדפות שלכם. לצבעים יש תפקיד מהותי בתהליך עיצוב הבית, בין שאתם מעצבים לבד, ובין שאתם נעזרים במעצב מקצועי. ולכן כדי לשנות את האווירה בבית ולהוסיף אופי לחדרים כדאי להכניס לבית אביזרים ייחודים בצבעים מיוחדים. לא נגזים אם נאמר שלא האביזרים משפיעים על תהליך העיצוב אלא הצבעים שלהם. הצבעים לא רק משנים את ההרגשה בבית ומשפרים את האווירה בו, הם גם מתמירים אנרגייה משעממת לאנרגייה תוססת ומרגשת. כדי להכניס חיים חדשים לבית, צריך לדעת איך להלביש אותו נכון. וכדי להלביש את הבית נכון צריך להתמקד בהרבה יותר מרהיטים, מאביזרים ומפריטי אומנות, צריך להתמקד בצבעים. 

כשהבית לובש חג

רהיטים חדשים משנים כמעט מייד את אופיו של הבית. גם אם אתם דבקים ברהיטים מסורתיים, מעדיפים עיצובים מינימליסטיים או שואפים למראה יוקרתי, בחירת הרהיטים תושפע מהקונספט הכללי של העיצוב ומטעמכם האישי. מערכת ישיבה סלונית מודרנית תשתלב היטב עם וילונות פרימוורה מבדים מודרניים, וחדר אוכל בסגנון מלכותי ישתלב היטב עם וילונות בד במרקם מבריק. השינויים הקטנים האלה לא רק ישנו לחלוטין את אופיו של הבית ויוסיפו לו אלגנטיות נעימה, הם גם יאזנו בהרמוניה את כל החדרים. 

פריטים עם אופי וחפצים עם יופי

אפשר להשתמש באביזרים מיוחדים כמו מראות, אגרטלים, שטיחים וכריות נוי כדי להדגיש את הסגנון העיצובי בכל חדר וחדר. המעצב יוכל להגדיר בקלות כל חלל בבית ולהדגיש את המאפיינים המרכזיים שלו אם ישתמש בפריטים שיש להם אופי ייחודי, ובחפצים שניחנים ביופי מיוחד. כמו כן צמחייה מוריקה, רעננה ועשירה תוסיף עניין לבית ותדגיש את החמימות המשפחתית שלו. וילונות תלויים מוסיפים דרמה לחללים הפנימיים ומשרים אווירה רכה ומזמינה. מלבד זאת הם מספקים פרטיות לבני הבית, צל מרגיע ואפלוליות נעימה בעת הצורך. בתהליך הלבשת הבית חשוב לשים לב גם לתמונות שתלויות על הקירות, וליצירות האומנות שמפוזרות ברחבי הבית. לכל חדר יש אופי משלו, ולכל חדר אפשר להוסיף תמונות נוף או חפצי אומנות שמתאימים לאופיו והולמים את האווירה ששורה בו. 

כשהמעצב מלביש את הבית

מעצב פנים מיומן ומנוסה יכול להדריך אתכם בתהליך העיצוב העצמאי או לסייע בעיצוב המקצועי של הבית. מעצבים מקצועיים מסוגלים לראות בעיני רוחם את התוצאה הסופית ולהשתמש בכל מה שעומד לרשותם כדי להשלים את עבודת העיצוב לשביעות רצונם של בני הבית. כשהמעצב מלביש את הבית, הוא משתמש בצבעים מרהיבים ובפריטים נהדרים שעוזרים להפיק את המיטב מהתהליך ומשנים באופן דרמטי את אופיו של הבית ואת מראהו. חיבור מקצועי של כל האלמנטים העיצוביים בבית הוא תוצר של עבודה מקצועית, ידע ומיומנות. והסגנון העיצובי החדש הוא לא הסוף אלא הזדמנות להתחלה חדשה. אתם יכולים להלביש את הבית מחדש בכל יום, ואין דבר יותר מתגמל מזה. רוצים להיחשף לטיפים נוספים בעולם הבנייה? מומלץ לבקר בבלוג של בונים בית.