למה כדאי לשמור כסף לעיצוב בעת קניית דירה

הדרך לרכישת דירה רצופה מהמורות ורגעים מורכבים. על פי הנתונים, נדמה כי 90% מהישראלים רוכשים דירה לא כאשר כל הכסף עומד לרשותם, אלא בזכות נטילת משכנתא. הלוואה מחייבת אשר תלווה את רוכשי הדירה לאורך שנים עד שיסיימו לפרוע אותה. משום כך, הרי שתהליך רכישת הדירה מלווה בהחלטה החשובה ביותר של אדם בחייו הבוגרים. אולי חוץ מהבחירה עם מי להתחתן. משום שמשכנתא היא הלוואה אשר תלווה אתכם לאורך שנים ארוכות ואתם צריכים להגיע מוכנים לקראתה. לא רק זה, אלא, רכישת דירה מלווה בהוצאות נוספות, החל מבחירה של ריהוט לבית וכן הלאה. במאמר הבא ננסה לתת כמה טיפים לזוגות צעירים בדרך לדירה הראשונה שלהם. נדבר על ניהול נכון של מסגרת התקציב מההתחלה ועד הסוף. רוצים לשמוע עוד? בואו ניכנס בעובי הקורה. 

כמה מילים על המשכנתא ועל הון עצמי 

רגע לפני שנדבר על הפריטים הנוספים בדרך למימוש החלום ורכישת הדירה. אתם צריכים להבין מה ההון העצמי העומד לרשותכם ואילו תנאים תוכלו לקבל בעבור המשכנתא שלכם. מסלולי המשכנתא השונים נקבעים על פי קריטריונים של הבנק וההעדפה האישית שלכם. אתם יכולים למשל להחליט כי חלק גדול מההלוואה תחזירו בחלק הראשון של חייכם, בשנים הראשונות. אתם יכולים להחליט ולהחזיר חלק גדול יותר של ההלוואה בעוד כמה שנים, מתוך ציפיה לעלייה בשכר שלכם. בנוסף, אנחנו צריכים לקחת בחשבון את המשתנים הבלתי צפויים כמו ריבית משתנה וכן הלאה. 

למה כל הנתונים הללו חשובים כל כך? ראשית, משום שההלוואה הזו כאמור תלווה אתכם לאורך השנים הבאות וחשוב לערוך בדק בית מקיף על מנת שתוכלו לשלם כמה שפחות לאורך הדרך ובתנאים הנוחים ביותר. הנתונים הללו חשובים גם משום שבעת המעבר לבית חדש, אתם חייבים לשמור כסף בצד להוצאות נוספות. למשל, עבור רכישה של רהיטים וכיוצא באלו. לכן, אם אתם רוצים להשקיע הון עצמי גבוה כדי ליהנות מתנאים טובים על המשכנתא, אל תשכחו כי יש הוצאות נוספות אליהן יש להתייחס לפני כן. 

אילו הוצאות נלוות למעבר דירה 

נערוך בפניכם רשימה קצרה של הוצאות הנלוות לרכישה של דירה חדשה. כאן אולי המקום לציין כי פעמים רבות, אנחנו רואים לקוחות חוששים אשר מעדיפים כמו ‘לא להסתכל על המספרים’. אבל אנחנו מאמינים כי דווקא ריכוז של כל ההוצאות יעזור לכם לעשות קצת סדר ולהבין מול מה אתם מתמודדים כעת. ככל שתקפידו על כך תוכלו לנהל את הסיכונים שלכם בצורה טובה יותר ומדויקת עבורכם. 

אילו הוצאות צפויות להתלוות למסע רכישת הדירה שלכם: 

  • היוועצות באנשי מקצוע: שיחות הייעוץ הללו יחסכו לכם לא מעט כסף ולכן, אנחנו כאן כדי להזכיר לכם שאין תחליף לשיחת ייעוץ מאיש מקצוע על משכנתא וכיוצא באלו. אבל בהחלט, יש להיערך להוצאה הזו במידת האפשר. 
  • הוצאה על רהיטים חדשים: משום שאתם לא רוכשים רהיטים בכל יום, לעיתים שווה להוציא כמה שקלים בשביל לרכוש את הספה המושלמת ואת המיטה המדויקת עבורכם. אמנם, מדובר על הוצאה נוספת, אבל אם לא יהיה לכם במה לרהט את הבית, מה יעזרו לכם ארבע קירות חשופים? 
  • הובלה ועבודה של אנשי מקצוע: אם אתם רוצים לשפץ את הדירה ולהוביל את הרהיטים החדשים כל אלו עולים כסף וגם לזה כדאי להשאיר קצת כסף בצד. 

ניצול יעיל  של הכסף שהשארתם בצד לצורך עיצוב הבית הוא הכרחי. אנו נסייע לכם להשקיע אותו נכון בתכנון ועיצוב החלל כך שיתאים בול לצרכים שלכם. 

כנסו אלינו ל  – https://ab-idesign.co.il/ והשאירו פרטים לקביעת פגישת ייעוץ מקצועי ללא תשלום.

אתם עוד תצליחו להגשים את החלום 

אמנם, הדרך לרכישת הדירה היא דרך מורכבת ורצופה באתגרים. אבל אנחנו מבטיחים לכם כי כל עוד תקפידו על רישום מסודר, תכנון נכון והיוועצות באנשי מקצוע, כל התהליך יהפוך הרבה יותר פשוט וקל ממה שאתם מדמיינים עכשיו. 

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3306073