הלוואה לצורך שיפוץ

טיפים לשיפוץ ועיצוב בית פרטי

ישנם לא מעט טיפים לשיפוץ ועיצוב בית פרטי, שאפשר לתת ולסמוך עליכם שתבחרו בטיפ הנכון. עם זאת, ישנם כמה טיפים קטנים שיכולים לעשות שינוי משמעותי בעיצוב ביתכם. המשיכו לקרוא כדי לעצב נכון את הבית, אבל מצד שני, כדי לעשות את זה בצורה חסכונית.

ראשית הבחינו בין שיפוץ לעיצוב בית פרטי

בראש ובראשונה, חשוב להבחין ולהבדיל בין שיפוץ בית פרטי לבין עיצוב בתים פרטיים. אלו הם 2 פרויקטים שונים לגמרי האחד מהשני במהותם שלהם. בעוד שעיצוב כולל שדרוגים קוסמטיים למיניהם, שיפוץ בבית פרטי יכלול עבודות יותר מורכבות ולעיתים גם שיפוצי תשתיות. לכן, הגדרת התקציב עבור אי אלו מהפרויקטים הנ”ל צריכה להיות שונה ולכלול מרכיבים שונים. באופן טבעי, שיפוץ תמיד יהיה יקר יותר מעיצוב (אלא אם אתם מתכננים לעצב בעזרת רהיטי מותגים ומעצבים). יש לציין, בהתאם לסוג הפרויקט שתחליטו להוציא לפועל, כך תצטרכו להתאים את סוג ההלוואה שתיקחו – המשיכו לקרוא. 

התאימו את סוג ההלוואה הנכונה לפרויקט 

אומרים שהכול זה עניין של כסף, ויש בזה מן האמת בעולמנו של היום. בין אם אתם מתכננים לעצב או לשפץ את הבית הפרטי שלכם, הלוואת משכנתא לצורך שיפוץ הבית היא אפשרית, אם כי אינה חובה. ישנן הלוואות שונות שניתן לקחת למטרת השיפוץ, לעיתים גם בריביות יחסית נוחות לאורך זמן. עם זאת, הלוואת משכנתא מסודרת מהבנק יכולה לכלול תנאים נוחים יותר מאשר סוגי הלוואות אחרות (כולל חוץ בנקאיות). קחו בחשבון, כלל האצבע הוא שככל שתנאי המשכנתא נוחים יותר, כך בדרך כלל הריביות יותר גבוהות. זאת, בזמן שהלוואות חוץ בנקאיות בד”כ יצריכו פחות אישורים ובירוקרטיות. לשיקולכם. 

טיפ לתכנון תקציב הפרויקט

כאמור, תכנון התקציב לפרויקט הוא גורם מפתח בהבטחת ביצועו בצורה חלקה. אבל, חשוב לציין שפרויקטים של עיצוב ושיפוץ מלווים לא פעם בעלויות לא צפויות. למשל, מקרים בהם חומר גלם מסוים חסר אצל היבואן או אצל הקבלן, מה שעשוי להסתיים בהזמנת חומרים חלופיים יקרים יותר. לכן, ההמלצה הכי טובה היא להשאיר בצד לפחות 15% – 20% מהתקציב עבור עלויות בלתי צפויות כאלו. אם הגדרתם לעצמכם תקציב של 100,000 לשיפוץ או לפרויקט העיצוב של הבית, ההמלצה היא להשאיר בצד לפחות 15,000 ₪ למקרי בלת”מ למיניהם. 

לסיכום, כמה מילים על בחירת אנשי מקצוע 

בסופו של דבר, בין אם אתם בוחרים לשפץ או לעצב את הבית, הכי חשוב שתסתייעו באנשי המקצוע הנכונים. בחירת אנשי המקצוע מתחילה ביועצים פיננסיים או יועצי משכנתא, ממשיכה בבחירת הקבלן וכלה בהזמנת קבלני משנה. זכרו, הלוואת משכנתא לצורך שיפוץ הבית היא רק צעד אחד בין שלבים רבים שהפרויקטים האלו עשויים להצריך. אנשי המקצוע השונים יכולים מצד אחד ללוותכם בבחירת חומרי גלם וסוגי שיפוצים, אבל מצד שני, גם לסייע לכם לצלוח את הפרויקט בעלויות ידידותיות. לכן, בהחלט ניתן לעשות איזשהו סקר שוק כללי לפני שמתחילים בפרויקט השיפוץ או העיצוב. 

 

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3306073