חשיבות תאורה טבעית בעיצוב בית פרטי

חלק מאוד משמעותי מתכנון הבית זוהי החשיבה על עיצוב התאורה. לתאורה יש משמעות הכי חשובה בכל מה שקשור למראה שיתקבל בבית, לאווירה שתשרור בו וכמובן גם לפעילות בחלקי הבית השונים.

אז נכון שהעיצוב של הבית, התכנון שלו, האקססוריז שלו, הם הדברים המרכזיים והבסיסיים ביותר אך התאורה, אם היא לא נכונה, עשויה לפגום בכל החוויה. 

כי בית חשוך מידי הוא בית שממש לא נעים לשהות בו, מנגד, בית עם תאורה לבנה, עוצמתית ודוקרת, מציקה אף היא מאוד. תאורה שלא מתוכננת נכון עשויה ליצור תחושה של צפיפות ואפילו מחנק ומנגד, בכוחה שך התאורה ליצור אשליה של מרחב ושל עומק. עם התאורה אפשר גם להאיר נקודות מיוחדות בבית שאותם אנחנו רוצים להדגיש ומנגד להסיט את העין מאזורים פחות פוטוגנים משם אנחנו מעדיפים שהעין תברח ולא תתמקד. בקיצור, תאורה זה עולם. וזה בהחלט מחייב תכנון.

תאורה טבעית – בריאה יותר

לפני שהומצאה התאורה המלאכותית, התבסס העולם על התאורה הטבעית בלבד. משהאיר השחר החלו את יום העבודה וכששקעה השמש התכנס לו העולם לשינה. אז נכון שהיום אנחנו כבר ממש לא חייבים להיצמד לאור השמש ואנחנו בהחלט יכולים לנהל את היום שלנו ממש כפי רצוננו ולקבוע את שעות הערות בלי תלות כלל בשעות האור. עם זאת, ברור כי לתאורה המלאכותית יש גם השלכות לא ממש טובות. החל מפגיעה במצב הרוח, דרך פגיעה בראייה וכלה בפגיעה בבריאות הכללית שלנו עד למחלות קשת ממש שיש התולים אותם בגופו התאורה השונים המאירים עלינו.

ברור אם כן שכדאי תמיד לחשוב על פתרונות תאורה טבעיים עד כמה שהדבר אפשרי כבר בשלבי התכנון הראשוניים של בניית הבית. יצירת חלונות גדולים במוקמות הנכונים, בדיקת אפשרויות של חלונות גג וכל מה שיתרום תאורה טבעית לבית. זה ישפיע במידה ניכרת על התחושה הטובה, על מצב הרוח וכן! גם על הבריאות!

תאורה טבעית – חסכונית יותר

התאורה המלאכותית אינה חינמית. כל שעה שהנורה דולקת מצטבר חוב נוסף מול חברת החשמל. ברגע שהבית מואר בצורה טבעית אנחנו למעשה נהנים מחיסכון מהותי שיבוא לידי ביטוי בחשבון החשמל. אם אתם מצליחים לתכנן את הבית עם חלונות גדולים שיאפשרו חדירה של קרני אור פנימה אתם למעשה עשויים להגיע לחיסכון מהותי בסופו של דבר.

תאורה טבעית – איך עושים את זה?

כדי להגיע לניצול מירבי של התאורה הטבעית, מומלץ מאוד להיעזר באדריכל או מעצב פנים מומחה תוך שימת דגש על הנתון הזה של תאורה טבעית. בהתאם לכך תקבלו עיצוב מיוחד שאכן יסייע לכם להגשים את החלום הטבעי והמואר הזה.

אין ספק ששווה להשקיע בייעוץ המקצועי כי רק כך תוכלו ליהנות בסופו של דבר מכל היתרונות הבריאותיים והחסכוניים של התאורה הטבעית.

איך שולטים על עוצמת התאורה?

אז כשיש לנו תאורה מלאכותית, יש לנו גם את המתג שמחשיך את החדר ואנחנו למעשה שולטים בקלות על האור בבית. אבל אם אנחנו מדברים על חלונות גדולים כדי ליצור אור טבעי, אנחנו גם חייבים לחשוב על אפשרות להאפיל על החלל גם כאשר יש אור בחוץ. לא תמיד אנחנו רוצים את הבית מואר באור יקרות. הדרך הכי פשוטה והכי יעילה לעשות את זה, זה באמצעות וילונות.

בקרו באתר וילונות ישראל ותגלו עולם שלם של אפשרויות ושל פתרונות הצללה לבית וגם למשרד. כך תוכלו לשלוט על התחושה, על האווירה וכמובן על רמת האור בחדר.
לעוד מידע על וילונות למשרד כאן.

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3306073