Plant It

כיצד לשלב צמחייה לבית חמים ומזמין יותר

אין כמו להתעורר בבוקר למראה של צמחייה עשירה, תחושה של טבע מתפרץ אצלכם בסביבת המגורים, אוויר צח יותר לנשימה ויופי שמביא את החוץ אל הפנים.
בשנים האחרונות ועם עלייתה של השפעת הביופיליה, גישה קונספטואלית אשר גורסת שבני אדם מחפשים כל הזמן את החיבור עם הטבע, ניתן לראות יותר ויותר אנשים שמעוניינים להכניס הביתה צמחייה בדמות עציצים או אובייקטים מעוצבים טבעיים ונהנים מההשפעה החיובית שלהם על הרווחה הכללית ומתורמתם האסתטית במרחב. 

מדוע לשלב צמחים במרחב הביתי?

צמחייה בבית יכולה לתרום לאיכות האוויר על ידי שחרור רציף של חמצן והסרת מזהמים למיניהם וכן להוסיף במראה ביצירת פרטיות, כאשר רוצים לתחום מרחב, להוסיף מעין מיסוך, למשל, על פתח מסוים כמו חלון גדול, להוסיף טאץ’ ירוק ויפה ומאיר עיניים. כמו כן, היא מהווה סוג של תרפיה בהשקיה ובגידול ומעוררת שמחה בקרב רבים.
היופי הטבעי משחק תפקיד משמעותי בנגיעות שהוא מביאה פנימה והמבחר המסחרר של צמחים מאפשר לבחור מתוך מבחר גדול את המרקמים, הצורות, הגדלים והגוונים המבוקשים בהתאם לכל פינת חמד אשר רוצים לתכנן ולעצב בחלל. באתר Plant It תגלו היצע מרשים של צמחים מכל הסוגים ליצירת בית מטופח שקוצר מחמאות ותענוג לחיות בו!

לפניכם מספר טיפים איך לשלב צמחייה בבית בדרך שתסב לכם הנאה ותוסיף גם מההיבט הוויזואלי למרחב הכולל:

צמחים שמתאימים למרחב המחיה שלכם

לפני הכל כדאי להבין מהם התנאים שעשויים להשפיע על הצמחים בסביבה הביתית הייחודית שלכם. כמו למשל, האזור הגיאוגרפי בו המבנה ממוקם, החלל הספציפי הנבחר – מרפסת לעומת חדר סגור ואם יש חשיפה לאור טבעי או רק לאור מלאכותי.
כמו כן, כמה תוכלו להשקיע בטיפוחם ואיזו תשתית יש ליצור עבורם אם בכלל. בחללים הנוטים לעובש יתכן שתעדיפו עציצים בעלי תכונות חזקות של טיהור אוויר. ישנן מגוון אפשרויות למשל למצבים של תאורה נמוכה בחדרים חשוכים כמו למשל, סנסיווריה ירוקה או פוטוס וקן הציפור. 

מצאו את המקום הנכון

החליטו על מוקד אסטרטגי בולט לטובת העציצים שלכם, בין אם הם יעמדו כניצבים על אדן החלון או על שידת הטלוויזיה או יתלו על גבי הקירות בקומפוזיציות מעניינות, ששזורות בין גופי תאורה או יצירות אמנות ומוטיבים פיסוליים אומנותיים למיניהם.
אפשר באמצעותם גם לטשטש כתמים על הקירות או להוסיף נגיעה ירוקה לשטחים לבנים שנראים ריקים על גבי הקיר. באזורים פנויים אפשר להציב עציצים גדולים במיוחד כמו למשל, בפינה בחלל בין מערכת הישיבה לכורסא או בנישות מסוימות וליצור גם קשר וויזואלי בין עציץ שעומד בכל 4 פינות החדר.
ישנה אפשרות גם לשלב עציצים במקומות מובנים פנויים עם רהיטים ופריטי עיצוב משלימים דוגמת שידות, קונסולות, מדפים וכדומה. בחללים צפופים ועמוסים ניתן להשתמש בעציצים בעלי מיכלים שקופים שמייצרים אווריריות וקלילות בחלל. 

משחקים של פרופורציות

דרכים אומנותיות ומעניינות להוסיף נגיעות עיצוביות למרחב באמצעות צמחייה הן משחק בין גבהים של העציצים מהגבוה לנמוך שעומדים זה לצד זה בגבהים שונים או תלויים מהתקרה כלפי מטה או בין מרקמים שונים או דוגמאות משתנות של עלים. תצוגה מרהיבה שמושכת את תשומת הלב בכניסה לחלל או על גבי קיר מרכזי בו.
ישנן אפשרויות מיוחדות המיועדות לתלייה במרחב שמגיעות עם כלים דקורטיביים ווים לתלייה בגדלים משתנים ויכולים להוסיף נופך קסום לכל חדר. בין הצמחים הפוטנציאליים לכך:
בת שבע מגוונת או שרך בוסטון. החליטו על מידת הירוק שתרצו – צמחייה עשירה צפופה או יותר אוורירית וחשבו על חיבורים וויזואליים בין העציצים גם ליצירות אמנות, למשל, בעלות הדפסים בוטניים מעניינים. 

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3306073