איך לעצב את פינת הקפה המושלמת שלכם במטבח?

קפה הוא חלק בלתי נפרד משגרת החיים של רובנו. על-פי סקרים שונים אנחנו שותים בממוצע 2-3 כוסות ביום, ויש לא מעט ישראלים שמגיעים גם ל-5-6 כוסות של המשקה המעורר והטעים. למעשה, בחלק גדול מהמקרים שתיית קפה היא טקס של ממש, שכולל גם את ההכנה המוקפדת של המשקה, ובמציאות כזו כדאי להקדיש אזור ספציפי במטבח למטרה זו. כשיוצרים פינת קפה מדויקת אפשר להתמסר לחוויה, ורווח נוסף הוא פחות בלגן במטבח בזכות התכנון המושכל. בעמוד זה תמצאו מספר דגשים חשובים לעיצוב פינה מושלמת לקפה.

מיקום

כמו בתחומים רבים אחרים, גם עיצוב פינת הקפה המושלמת מתחיל במציאת לוקיישן נכון. מומלץ לא להציב מכונת קפה באמצע משטח העבודה מפני שהוא יפריע לעשייה הקולינרית השוטפת. למעשה כדאי להפריד בין משטח העבודה לבין פינת הקפה, ולמשל למקם את הפינה מהצד השני של הכיריים או מהצד השני של הכיור, כך שתהיה חציצה מובהקת בינה לבין משטח העבודה. עוד המלצה היא למקם את פינת הקפה קרוב ככל האפשר לפתח המטבח, כדי שתוכלו להכין קפה בלי להפריע למי שמבשל או מבשלת, שוטף כלים וכו’. בפרט תקפה ההמלצה הזו כשפינת הקפה משמשת גם אורחים – למשל בבית שמשמש גם כקליניקה או משרד ומגיעים אליו לקוחות.

תיחום

כדי ליצור פינת קפה, חשוב לתחם אותה. אפשר ליצור נישה ייעודית, כלומר כזו שתחומה בין 2 דפנות של ארון שחלקו פתוח כך שניתן להציב את מכונת הקפה, בין ארון לבין קיר, בין מקרר לבין קיר וכו’. אופציה נוספת היא ליצור תיחום על בסיס עיצוב בלבד – כשמאחורי מכונת הקפה, שמהווה כמובן את לב פינת הקפה, ישנו חיפוי קיר שונה מבשאר חלקי המטבח, ההבדל מייצר את התיחום המבוקש. בפרט כדאי לשקול חיפוי של בריקים שמוסיף ארומה מיוחדת לפינת הקפה, אבל גם חיפויים מעניינים אחרים ישיגו את אותה מטרה.

פריטים נוספים לצד מכונת הקפה

פינת קפה היא כמובן לא רק מכונת קפה. כדי לשמור על הסדר רצוי להוסיף מדף מעל למכונה עצמה ועליו תוכלו להציב צנצנת עם פולי קפה מובחרים, צנצנת עוגיות, צנצנות עם תבלינים, כוסות קפה, כלים עם סוכר וכו’. אם אין מקום למדף רצוי להימנע מפיזור כל המרכיבים הנ”ל לצד המכונה, על-מנת לא ליצור עומס יתר ויזואלי – אלא לארגן את כולם במקום אחר במטבח.

מכונת קפה בולטת לעין

פינת קפה מושקעת מושכת אליה תשומת לב רבה, ולכן רצוי לוודא שמכונת הקפה תהיה אסתטית. באתר של בורשטיין קפה, חנות מהוותיקות בארץ בתחום, תוכלו למצוא שלל דגמי מכונות קפה של המותגים המובילים, כך שמובטחת לכם קודם כל איכות ולאחר מכן גם חופש בחירה נרחב. אופציה אחת היא מכונה בגוון כסוף או שחור שתמיד משדר יוקרה, ואופציה שנייה היא מכונת קפה בגוון בעל מבע עז ובולט לעין. כמו כן, תוכלו למצוא שם גם מגוון רחב של פולי קפה איכותיים שיתאימו למכונה שתרכשו.

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3306073