עיצוב הבית לימי חורף

איך להתאים את עיצוב הבית לימי החורף?

החורף מביא אתו ימים קצרים יותר, לילות קרירים ורצון לחום ונוחות. בהתאם, אפשר גם להתאים את פנים הבית שלנו בצורה כזאת שיהיה כיף להיות בתוכו בתקופת החורף. בעזרת שינויים עדינים בעיצוב, בטקסטיל ובגווני הצבעים, אפשר לשנות מרחב מחיה שישדר אווירת הרמוניה עם תקופת החורף. אז קבלו מדריך מקיף שיעזור לכם להכין את הבית לתקופת החורף ואת חוויית ההמצאות בו בתקופה הזאת להרבה יותר מהנה!

הגנה על המרחב שמחוץ לבית בעזרת סגירת חורף

אוהבים לנקות עלים שנופלים מהעצים או מגיעים לחצר הבית שלכם עם הרוח? נהנים לנקות את הבריכה שנמצאת בחצר מפסולת דומה? רוב הסיכויים שגם לא תמצאו אנשים שנהנים להתעסק עם זה ולכן כדאי לדאוג לפתרונות סגירת חורף איכותיים, שיספקו הגנה מפני גשמים, ברד וכמויות גדולות של עלים שנושרות מהעצים בתקופת החורף.

גווני צבעים שמתאימים לחורף

בעוד שהקיץ עשוי לעורר אסוציאציות של גוונים בהירים ואווריריים, החורף דורש מעבר לגוונים עמומים יותר. תשקלו לשלב בחלל שלכם צבעים כמו בורדו, צבע ירוק של יער וצבע כחול. בין אם מדובר בכיסוי של כריות, תמונות שתלויות על הקירות, שטיחים או וילונות, הצבעים האלה הולכים ליצור אווירה שתשתלב בצורה אורגנית עם האווירה שהחורף משדר. תזכרו, לא מדובר בשיפוץ אלא בשינויים עדינים המשקפים את השלווה והעומק של הנוף החורפי.

שינויים מבחינת תאורה

ימי החורף הקצרים יותר מחייבים שימוש מושכל בתאורה בתוך הבית. על ידי שימוש בנורות לד, אפשר לשחזר את הזוהר הרך של שקיעה חורפית. נורות צהובות יוצרות אווירה חמימה בבית, בשונה מנורות שמאירות באור לבן, שמתאימות יותר לתקופת הקיץ.

שילוב הטבע בתוך הבית

יש ספקטרום ייחודי של צמחייה שניתן לשלב בתוך הבית. דוגמא טובה לזה יכולה להיות ענפים ירוקים שנמצאים באגרטלים או אצטרובלים במרכז השולחן. ניחוח אקליפטוס או ארז יכול גם לעורר תחושת יער רעננה בבית ולהעשיר את האוויר שיש בבית בתקופת החורף.

עיצוב פונקציונלי

כשאנחנו חושבים על החורף, עולות לנו בראש תמונות של קמין עם עץ בוער בתוכו וכוסות קקאו שמחממות את הידיים ואת הנשמה. אם זה אפשרי, תשקלו להקים קמין קטן גם בבית שלכם. הוא משמש לא רק בתור מקור חום, אלא גם  בתור מוקד שסביבו משפחות יכולות להתאסף וליהנות מזמן איכות בייחד. למי שאין לו בבית תנאים שמאפשרים התקנה של קמין, תנורי חימום חשמליים בעיצוב וינטג’ או מדף ספרים עמוס יכולים להעניק לסלון שלכם גם חום וגם עיצוב שמתאים באופן מושלם לתקופת החורף.

לסיכום

הכנת הבית לחורף היא ממש לא רק עניין של התמודדות עם קור, אלא גם יצירת אווירה שבה יהיה כיף להעביר את הזמן שלכם כשבחוץ יורד גשם ויש רוח חזקה. בשביל ליצור בבית אווירה כזאת, לא באמת חייבים להשקיע יותר מדיי. תהיו יצירתיים ותשתמשו בפתרונות שמתאימים ספציפית בשביל המקום שבו אתם מתגוררים!

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3306073