כיצד הפך הבטון מחומר תעשייתי לחלוץ בתחום עיצוב הבית?

מאז ומעולם בני האדם השקיעו זמן ומשאבים בניסיון לעצב את הבית לטעמם. כמו שאמרו חז”ל כבר לפני לא מעט שנים: דירה נאה מרחיבה דעתו של אדם. לאורך השנים האחרונות אנחנו רואים איך שימוש בחומרים תעשייתיים לצורך עיצוב הבית הולך וצובר תאוצה. מי שמככב ברשימת החומרים שהופכים לפופולארים עבור עיצוב הבית הוא הבטון כמובן. בטון מוחלק כבר נכנס לבתי עסק, נמצא בחצרות פרטיות וכן, נכנס גם לבית הפרטי. משהו בניקיון של חומר הגלם הזה, יוצר תחושה ומראה אורבני, דבר אליו רבים משתוקקים בשנים האחרונות. אבל, אם אתם רוצים לשלב את החומר בבית בחכמה, אם אתם רוצים לשמור עליו לאורך זמן, יש כמה טיפים שכדאי לכם ליישם. על כך נדבר בהרחבה במאמר הבא. 

מה כדאי לדעת על ריצוף עם בטון 

כאמור, בבטון אפשר להשתמש בשני אופנים עבור עיצוב הבית. פעם אחת אפשר להשתמש בו בתור חומר לחיפוי הקיר, בפעם השניה אנחנו יכולים להשתמש בו עבור בטון מוחלק ולרצף באמצעותו את הרצפה. אנחנו עוד נדבר על בחירה נכונה של בעלי מקצוע וכן הלאה, אבל לפני הכל, חשוב לגשת לתהליך מתוך הבנה של המשמעויות שלו. ראשית, מהרגע בו השתמשנו בבטון מוחלק או אם בחרנו לחפות באמצעות בטון קיר בבית, הרי שמעכשיו כל פעולה שנרצה לבצע, בניסיון להוריד את הבטון ולתקן מערכת בתוך הקיר או הרצפה, תוביל לכך שמראה הבטון ישתנה בהמשך. בתוך הקירות וברצפה, כמובן, ישנם צינורות וחוטי חשמל המשמשים אותנו בחיי היום, יום, גם אם אנחנו לא רואים אותם. בתהליך של תיקון הבטון, לעולם לא נצליח להגיע לצבע המדויק של הרצפה כולה. כמובן, תמיד אפשר לעשות את המיטב כדי לתקן את הריצוף בצורה שתהיה אסתטית ונעימה לעין. אבל אם הייתם שואלים אותנו, לא היינו ממליצים לכם להשתמש בבטון בחדרים בהם יש ריכוז גבוה של צינורות למשל, בחדר הרחצה. בנוסף, זכרו כי התקנה של בטון יכולה להיעשות רק על משטח נטול מרצפות. כלומר, אם אתם ניגשים לתהליך שיפוץ, השלב הראשון כולל הכנה של הנכס ליציקת הבטון ורק לאחר מכן, יגשו אנשי המקצוע למלאכה עצמה. 

למה חשוב להשתמש בחומרים להגנה על הבטון 

כמו בכל בית, הרצפה מלכלכת מפעם לפעם. המתבגר נכנס בנעליים הביתה והתינוק השתמש בטושים וצייר על הרצפה או על חיפוי הבטון בטעות. אם אתם רוצים למנוע חדירה של כל אותם כתמים אל תוך הבטון, זה הרגע להשתמש בחומר ייחודי. מה שאנחנו קוראים לו ‘סילר לבטון’. המילה סילר, מגיעה מאנגלית מהמילה: seal אשר הפירוש שלה הוא לאטום או לכסות. כלומר, אנחנו משתמשים בחומר הזה, כדי לאטום את הבטון ופשוט למנוע מכל מה שיכול להיספג בו לבוא עימו במגע ישיר. חשוב לשים לב לכך שאפשר היום למצוא סילר לבטון עם איכויות מעט שונות. יש סילרים מבריקים ויש כאלו שהגימור שלהם הוא ‘מט’. אין כאן בחירה נכונה יותר או פחות כמובן, אתם אלו שצריכים להגיד מה הטעם האישי שלכם ולבחור את המוצרים בהתאם. נקודה חשובה נוספת נוגעת לכך שסוגים שונים של סילר לבטון נותנים לנו איטום בדרגות שונות. יש כאלו שנחשבים חזקים ועמידים יותר לאורך זמן, אבל מתאימים לחלק אחד של הבית ולא לחלק אחר, לעומת זאת יש כאלו שמתאימים לסיטואציה מסוימת ולא אחרת. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך נפרשות בפניכם עוד אפשרויות. גם בנקודה הזו, שווה להתייעץ עם אנשי מקצועי כדי לבחור נכון סילר לבטון. 

להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי להגיע לתוצאות מצויינות 

שימוש בבטון יכול להפוך את הבית שלכם יפה במיוחד. מדובר על טרנד פופולארי כאמור ולא בכדי. אפשר לעשות בבטון היום יצירות אומנות של ממש. אבל, משום שמדובר על חומר בו צריך לדעת איך להשתמש כדי לקבל תוצאות טובות, היינו ממליצים לכם להיוועץ באנשי מקצוע. לא פחות חשוב מזה, כדאי לאורך כל הדרך להקפיד ולהשתמש בחומרים איכותיים, כאלו שיאפשרו לכם להגן על הבטון לפרק זמן משמעותי. 

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3306073