עשה זאת בעצמך טיפים לאיתור נזילה

נזילות מים עלולות לגרום נזק משמעותי לביתכם ולגרום תיקונים יקרים אם לא יטופלו בהקדם. איתור מוקדם של נזילות יכול לחסוך לכם כסף ולמנוע נזקים נוספים. עם קצת ידע בסיסי וכמה כלים פשוטים, אתה יכול להיות מומחה איתור נזילות DIY ולהגן על הבית שלך מפני ההשלכות של נזילות שלא זוהו. במאמר זה נסקור טיפים חיוניים לאיתור נזילות DIY, שיעזרו לכם לזהות ולהתמודד עם נזילות מים בביתכם.

 1. בדקו את חשבון המים שלכם

עלייה פתאומית בחשבון המים שלכם עשויה להיות הסימן הראשון לדליפה נסתרת. אם צריכת המים שלכם לא השתנתה באופן משמעותי אך החשבון שלכם זינק, הגיע הזמן לחקור. השוו את חשבון המים הנוכחי שלכם לחודשים קודמים וחפשו אי התאמות.

 1. בדקו את מד המים שלכם

דרך פשוטה לקבוע אם יש נזילה בבית היא על ידי ניטור מד המים שלכם. כבו את כל המכשירים והברזים הצורכים מים בביתכם, ולאחר מכן בדקו את המונה. אם המחט זזה או שהתצוגה הדיגיטלית משתנה, זה סימן לדליפה.

 1. חפשו סימנים גלויים של נזילות

חלקי הנזילות ניתנות לאיתור על ידי בדיקה ויזואלית של הבית שלכם. חפשו כתמי מים, עובש או טחב על הקירות, תקרות ורצפות. שימו לב היטב לאזורים סביב גופי אינסטלציה, כגון כיורים, אסלות ואמבטיות. אם אתם מבחינים בכתמים לחים או דהויים, הגיע הזמן להמשיך לחקור.

 1. הקשיבו לצלילים נוטפים

שומע רעשים מהביוב בבית שלך? ברזים או צינורות דולפים יכולים לעתים קרובות להיות מזוהים על ידי קול של מים מטפטפים. הסתובבו בביתכם והקשיבו היטב לרעשי טפטוף או גרגור. אם אתה שומע מישהו חשוד, ניסה לאתר את מקור הצליל.

 1. בחנו את מכשירי החשמל שלכם

מכשירים המשתמשים במים, כגון מכונות כביסה, מדיחי כלים ומחממי מים, עלולים לפתח נזילות לאורך זמן. בדקו באופן קבוע מכשירים אלה לאיתור סימני נזילה, כולל איגום מים על הרצפה או רטיבות סביב חיבורים וצינורות.

 1. בדקו את האסלה שלכם

נזילות אסלה יכולות לבזבז כמות משמעותית של מים ולעיתים קרובות נעלמות מעיניהם. כדי לבדוק אם יש נזילה, יש לטפטף כמה טיפות של צבעי מאכל במיכל האסלה ולהמתין כ-30 דקות. אם הצבע מופיע בקערה ללא שטיפה, יש לכם נזילה.

 1. השתמשו בצבעי מאכל לזיהוי נזילות בברזים

שיטה פשוטה נוספת לאיתור נזילות DIY היא שימוש בצבעי מאכל כדי לבדוק אם יש נזילות בברזים שלכם. מרחו כמות קטנה של צבעי מאכל על בסיס הברז והמתינו מספר דקות. אם הצבע מחלחל לכיור, זה סימן לברז דולף.

 1. בדקו את הגינה ואת מערכת ההשקיה שלכם

נזילות חיצוניות יכולות גם לגרום נזק לרכוש שלכם ולהגדיל את חשבון המים שלכם. בדקו את הגינה, חיבורי הצינורות ומערכת ההשקיה שלכם לאיתור סימנים של נזילות. חפשו אזורים רטובים או בוציים, במיוחד סביב ראשי ממטרות ושסתומים.

 1. השתמשו בסרט אינסטלטור

סרט אינסטלטור, הידוע גם בשם סרט טפלון או סרט אטימת חוטים, יכול לעזור לכם לזהות נזילות בחיבורי צינורות מושחלים. לעטוף את הסרט סביב החוטים של חיבור צינור ולהדק אותו. אם הדליפה נמשכת, ייתכן שיהיה עליך להחליף את החיבור או לפנות לעזרה מקצועית.

 1. בצע בדיקת לחץ

בדיקת לחץ יכולה לסייע לכם לאתר נזילות במערכת האינסטלציה של ביתכם. כבו את אספקת המים הראשית שלכם וחברו מד לחץ לברז חיצוני. פתחו את הברז ובדקו את קריאת הלחץ. אם הלחץ יורד, יש נזילה איפשהו במערכת האינסטלציה שלכם.

 1. השתמשתי בטבליות צבע לאיתור נזילות

טבליות צבע לאיתור נזילות הן דרך נוחה לבדוק נזילות במערכת האינסטלציה שלכם. כל שעליך לעשות הוא לזרוק טבליה לתוך מיכל האסלה או פתח הניקוז של הכיור להמתין מספר דקות. אם הצבע מופיע בקערה או בניקוז, יש נזילה.

 1. השקיעו בגלאי נזילות מים

גלאי נזילות מים הוא מכשיר שיכול לעזור לכם לנטר את הבית שלכם לאיתור נזילות. מכשירים אלה יכולים להיות ממוקמים ליד מכשירי חשמל, צינורות ואביזרים ותריעו אם הם מזהים לחות. חלק מהדגמים המתקדמים אף יכולים לנתק את אספקת המים במקרה של דליפה, ובכך למנוע נזק נוסף.

איתור נזילות מים בביתכם יכול לחסוך לכם כסף ולמנוע נזקים יקרים. על ידי ביצוע טיפים אלה לאיתור נזילות DIY, תוכלו להגן על ביתכם ולהבטיח שמערכת האינסטלציה שלכם תקינה. זכרו לבדוק את ביתכם באופן קבוע לאיתור סימני נזילות, ואל תהססו לקרוא לאינסטלטור מקצועי אם אינכם בטוחים לגבי מקור הנזילה או זקוקים לעזרה בתיקונים.

 

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3306073