עיצוב פנים - כסאות אפורים

עיצוב חלל חוץ נעים ומזמין לביתכם

אחד הפרויקטים היותר מאתגרים ובעלי חשיבות גדולה, הוא ללא ספק פרויקט עיצוב הבית הכולל הן את עיצוב חלל הפנים בבית והן את עיצוב חלל החוץ הכולל את שטחי המרפסת והגן. מדובר על תהליך עיצוב מורכב הכולל בתוכו שלבים רבים בהם יש להתמקד, כאשר כל שלב מתייחס לאספקט מסוים בעיצוב חלל החוץ. ישנה חשיבות עליונה בעיצוב חלל החוץ שכן הוא מהווה מוקד מרכזי בבית, מקום למנוחה ומקום לאירוח ועל כן העיצוב צריך להיות מתוכנן היטב ומותאם לצרכים השונים של הבית. אפשרויות העיצוב של שטחי החוץ בבית הן בלתי מוגבלות וכוללות היצע רחב של ריהוט גן ומוצרים נוספים המתאימים לעיצוב הגן והמרפסת ויהפכו אותם למרשימים ונעימים לשהייה. אחד היתרונות המרכזיים בעיצוב חלל החוץ בבית, הוא בכך שהוא משפיע באופן ישיר על חלל הפנים בבית ועל העיצוב שלו ולמעשה משפר בצורה מושלמת את העיצוב הכולל של הבית.

תכנון והגדרת מטרות

עיצוב חללי חוץ, הינו פעולה מורכבת אשר צריכה להיעשות באופן מתוכנן ובמחשבה תחילה וזאת על מנת להימנע ממצבים שבהם הריהוט לא מתאים למקום מבחינת המידות או שנבחרו פריטים שונים למקומות שבם אין את התשתית המתאימה להציב או להתקין אותם. חשוב מאוד תחילה להגדיר את מטרות העיצוב, להגדיר את הצרכים והשאיפות שלכם לעיצוב חלל החוץ בביתכם. 

יש למדוד את שטח החוץ, לבדוק קיומם של תשתיות גז, מים וחשמל, לבדוק כיווני אוויר וכמות שמש בחלל החוץ אשר תשפיע על מיקום הרהיטים, בחירת צמחים ובחירת סוג עץ אם בוחרים להתקין דק. בנוסף, יש  לבדוק היכן מעוניינים להציב ריהוט גן, היכן מעוניינים להציב צמחייה, פינת מנגל וכדומה. כאשר יש בידכם את כל הנתונים הללו, ניתן יהיה להתאים את המוצרים המתאימים ביותר לשטחי החוץ שלכם ולהפוך את העיצוב למרשים ומותאם ביותר לצרכים ולתנאים בחוץ. 

בחירת הריהוט המתאים

כאשר מעוניינים לבחור ריהוט גן, יש לערוך התאמה מלאה בין הריהוט לבין תנאי השטח, גודל המקום, הציפיות מהריהוט, השילוב שלו במרקם העיצובי של המקום ועוד אספקטים נוספים אשר יסייעו לכם לעשות את הבחירה המתאימה ביותר בריהוט הגן. כאשר בוחרים ריהט גן, נכון יהיה לבחור ריהוט אשר יהיה בעל עמידות גבוהה בפני תנאי מזג האוויר השונים ובראשם תנאי גשם וחום קשים. המטרה היא לבחור ריפוד למושבים אשר יהיה עמיד בפני גשם וגם שלא יאבד מצבעו ויהפוך דהוי, בזמן שמש חמה. 

יש ליצור התאמה בין כל הרהיטים אותם אנו מעוניינים להציב בשטחי החוץ בבית כך שתיווצר סינרגיה מושלמת בין כל הריהוט בגן או במרפסת, דבר אשר יהפוך את העיצוב למרשים. אם למשל הקו העיצובי המנחה שבחרתם לחלל החוץ הינו סגנון כפרי, עליכם לבחור ריהוט כפרי אשר יתאים לסגנון העיצוב בחלל החוץ ולא לבחור ריהוט מודרני אשר יוביל לחוסר התאמה מול שאר הפריטים הנמצאים בגן או במפרסת וישפיע על איכות העיצוב.

תחזוקה נוחה

עיצוב חלל החוץ, צריך להיעשות באופן הפרקטי ביותר אשר יאפשר תחזוקה נוחה וקלה של ריהוט הגן. יש לבחור ריהוט אותו ניתן יהיה לתחזק על בסיס קבוע ללא צורך בעזרה מגורם מקצועי. פעולת התחזוקה צריכה להיות מאוד נוחה ונעימה וללא כל קושי פיזי בעת ביצוע הפעולה. יש לבחור ריהוט אשר מאפשר גישה אליו ואל חלקיו השונים וניתן לפרק אותם בקלות לצורך ניקוי ואף להחזירם בצורה נוחה ובקלות וללא מאמץ מיותר. כאשר אתם רוכשים ריהוט לגן, יש לוודא כי יש ברשותכם את כל כלי ואמצעי התחזוקה השונים אשר יסייעו בתחזוקת הרהיטים ומניעת התשיינות.

לסיכום, עיצוב חלל החוץ בבית, הינו פרויקט מורכב שיש לעשות בשלבים על מנת שהתוצאות הסופיות יהיו מרשימות ומזמינות. יש להגדיר מטרות ראשוניות, לבצע בדיקות ומדידות ולבחור את הריהוט המתאים ביותר אשר מצד אחד יספק את הערך העיצובי הנוסף ומצד שני, שניתן יהיה קל ונוח לתחזקו ולשמור על עמידותו לאורך שנים.  

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3306073