עיצוב בית

איך לעצב בית מרשים ופרקטי לצרכים שלכם?

כניסה לבית חדש היא אירוע מרגש לכל הדעות.

עם החלקים המרגשים, מגיע גם המון בלבול שנוצר עקב כמות נכבדה של אנשי מקצוע מהתחום וחוסר הידע למי לפנות על מנת לקבל את התוצאה שקיימת לכם בראש.

כמו כן, שלל אפשרויות העיצוב והחומרים השונים הוא רחב מאוד ורבים מאיתנו לא בטוחים איך לשלב את כל האפשרויות יחד ולקבל תוצאה יפה.

במאמר הבא נסביר איך מעצבים בית בצורה מרשימה ופרקטית לצרכים שלכם ולמי פונים במצב כזה. 

ירידה לפרטים באמצעות אדריכל בתים פרטיים

אנשים שמעצבים בית, לרוב מסתכלים באופן כללי ובגדול על העיצוב שהם רוצים. הם מדמיינים תמונה בראש על סמך השראה שקיבלו ממקום אחר ברחבי האינטרנט ואותה הם רוצים לקיים בתוך הבית החדש שלהם. ההסתכלות הרחבה היא טובה, אך היא לא מספיקה במקרה של עיצוב בית פרקטי ומותאם צרכים. על מנת שזה יקרה, יש לרדת לפרטים, יכולת שלא תמיד קיימת עבור מי שלא עוסק בתחום. כדי להגיע לרמה גבוהה של ירידה לפרטים וקבלת תוצאה מרהיבה ומדויקת לכם, כדאי לשכור שירות של אדריכל בתים פרטיים שרואה דברים שאתם לא רואים ולא מודעים אליהם, הן ברמה הפרקטית והן ברמה הטכנית ביצועית. 

לאחר תכנית אדריכלית מקצועית, תוכלו לבצע עבודות שיפוץ בכל הבית שהותאמו לצרכים שלכם ולמגבלות הקיימות בחללי הבית השונים. 

הגדרת תקציב

כל שיפוץ ובמיוחד כזה ששם דגש על עיצוב הבית, מחייב הגדרת תקציב מפורטת. ואיך מגדירים תקציב בצורה נכונה עבור שיפוץ? הדרך לעשות זאת היא באמצעות טבלת אקסל הכוללת שני דברים: הראשון, כתב כמויות והשני עלות עבודה. 

אנשים רבים בטוחים שכתב כמויות למעשה מגדיר את עלות החומר בלבד ולכן הם מציינים בטבלת האקסל עלות כוללת לכל חומר. מדובר בטעות שבדרך כלל תביא לעלויות נוספות שהם לא תכננו מראש. על מנת ליצור כתב כמויות מדויק, יש לקחת בחשבון גם מצבים שבהם נגמרו החומרים השונים ויש לרכוש עוד. לכן בכל כתב כמויות חשוב להוסיף לפחות 30 אחוזים יותר מהעלות הכוללת הרגילה. 

באשר לעלות העבודה, אם אתם שוכרים שירות של קבלן שיפוצים עם ניסיון רב או קבלן ללא ניסיון רחב, עליכם לשכור שקיימת גם עלות לעבודה שהוא מבצע. לפעמים עלות העבודה תהיה חלק מהעלות החומרים ולפעמים היא תהיה בנפרד ויש לבדוק זאת מראש מול הקבלן.  

בחירת צבעים דומיננטיים

לא משנה אם אתם מבצעים שיפוץ דירה לפני מכירה או שיפוץ של בית פרטי, חשוב שהמראה יהיה נעים לכם לעין. אחד הדברים הדומיננטיים במראה עיצובי הוא סרגל הצבעים. לרוב יהיה מדובר בשני צבעים דומיננטיים וצבע שלישי שתפקידו להכניס חיים בשני הצבעים היותר ניטרליים. תוכלו להתייעץ עם האדריכל ועם הקבלן על פלטת הצבעים המתאימה לכם. 

בחירת חומרי גלם איכותיים

לאחר שבחרתם צבעים, כעת עליכם לבחור חומרי גלם איכותיים עבור כל אזור בבית. כדי לבחור בחומר גלם איכותי ופרקטי, עליכם לבחון מספר דברים חשובים שהם: סוג הצבע, האם המשטח עמיד לחום? איך מנקים את המשטח? האם הוא סופח לכלוך? האם רואים עליו לכלוך בקלות? האם הוא עמיד למים? שאלות אלו נכונות כאשר בוחרים ארונות, דלתות פנים, מטבח, רצפות ואפילו ברזים. 

קבלת אחריות על מוצרים

הדבר האחרון שכדאי לכם לברר הוא הנושא של אחריות על המוצרים שתרכשו. קחו בחשבון שהחיים בבית מייצרים בלאי כל הזמן ומכיוון ששיפוץ עשוי לעלות לא מעט כסף, כדאי שיהיה לכם כתב אחריות למקרה שתזדקקו לתיקון או החלפה. 

מחפשים חברה שתשפץ לכם את הבית? הזמינו את המשפצים בישראל.

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3306073