3 דברים שלא ידעתם על פרקט פולימרי

אין זה סוד שבמהלך השנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים בוחרים להשקיע ולרכוש פרקטים לריצוף הבית ולעסק. מה שפעם היה נחשב “מוצר לעשירים” הפך עם הזמן למוצר בסיס בלא מעט מבנים, הן מבני מגורים, עסקים, מוסדות ציבור ומקומות נוספים.

ההסבר לכך שמוצר זה הפך להיות מוצר בסיס כמעט, הוא שמדובר במוצר איכותי, חומר חזק ועמיד, מעוצב יפה ויכול להתאים למגוון רחב של מבנים בהם נעשים שימושים שונים. אין ספק שמדובר באחד המוצרים הפופולאריים ביותר לריצוף הבית או העסק.

אילו סוגים פרקטים קיימים וכיצד בוחרים פרקט בצורה נכונה?

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של סוגי פרקטים, כאשר החלוקה ביניהם היא בין פרקטים מעץ אמיתי לבין פרקטים דמוי עץ. על פניו, היינו יכולים לחשוב שפרקט עץ הוא הרבה יותר איכותי והרבה יותר משתלם, אך זה לא בהכרח כך.

הסיבה היא, פרקט עץ מכיל תכונות מסוימות שיכולות למנוע מאיתנו ליהנות ממנו באופן מלא ויקשו עלינו לתחזק אותו לאורך זמן. הפתרון לכן הוא להשתמש בפרקט דמוי עץ. פרקט אשר במראה שלו מזכיר עץ אך הוא עשוי מחומרים אחרים ויכול לשרת אותנו לצרכים שונים ורבים, הוא בוודאי יותר עמיד וחזק לאורך זמן מפרקט עץ רגיל.

אחת הדוגמאות לכך הוא פרקט פולימרי. מדובר בפרקט דמוי עץ אשר נחשב מאוד פופולארי ונעשה בו שימוש, הן בתור ריצוף מסחרי וכיום אפשר למצוא אותו גם בלא מעט מבנים פרטיים, קרי מבני מגורים חדשים או כאלה שעברו שיפוץ והריצוף בהם הוחלף.

מה אנחנו צריכים לדעת על פרקט פולימרי?

כאמור, פרקט פולימרי הפך להיות מאוד פופולארי עם השנים ולכן אנחנו יכולים למצוא סגנונות ודגמים שונים. אלו נבדלים אחד מהשני בצבע ובהיבטים נוספים. עם זאת ישנן תכונות מסוימות שהן קבועות עבור כל הפרקטים מסוג זה. חשוב להכיר את התכונות בשביל לדעת את היתרונות שלו.

עמיד למים – בראש ובראשונה, מאחר ומדובר בפרקט דמוי עץ ולא עץ אמיתי, הרי שהוא עמיד למים. זה יתרון עצום, מאחר ואנחנו יכולים לשטוף אותו מבלי שהוא ייהרס, יינזק ואנחנו נצטרך להחליף אותו. זאת להבדיל מפרקטים אחרים, דוגמא עץ או למינציה.

שחיקה גבוה – אחד הפרמטרים לבחירת פרקט זו רמת השחיקה שלו. אנחנו צריכים לבחור פרקט עם רמה גבוהה של שחיקה, וזה בדיוק הרמה ממנה נהנה פרקט פולימרי. זה אומר שקשה מאוד להרוס אותו והוא יכול להחזיק מעמד זמן רב.

חומרים- פרקט פולימרי עשוי מחומרים שונים. אנחנו יכולים למצוא פרקטים אשר עשויים מתערובות של אבנים ופלסטיק ייחודי, וכן אנחנו יכולים למצוא פרקט פולימרי אשר מורכב מחומר PVC. חשוב לבדוק את החומרים ולבחון מה יותר מתאים עבורנו, בין אם מבחינת נראות ובין אם מבחינת איכות.

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3306073