עיצוב פנים בצבע ירוק - חדר שינה תמונה מהצד

10 טיפים לעיצוב חדר שינה

חדר השינה הוא ממלכת ההירגעות של הבית, המקום בו מקיצים מהשינה ועוצמים עיניים לקראתה. האווירה השלווה, תחושת האינטימיות העוטפת מכל עבר, החמימות והרכות ייקבעו על פי העיצוב של החלל ולכן, כדאי להשקיע בתכנון וסגנון המרחב להשגת חדר שינה שתיהנו להיכנס אליו כל פעם מחדש. לפניכם 10 טיפים מנצחים בדרך לחדר שינה מהחלומות, מהפריסה ועד התאורה:

בחירת הסטייל של החלל

החליטו מה יהיה הקו הסגנוני המוביל של חדר השינה – האם מודרני או כפרי ובהתאם לכך בחרו את ערכת הגוונים, קווי המתאר של הרהיטים וצביון האביזרים והפריטים המשלימים. אפשר גם ללכת על מראה אקלקטי מגוון – קומבינציה של פריטים המשתלבים יחדיו ונעים בין קלאסי לאולטרה מודרני. 

הקונספט קובע

בנוסף לבחירת הסטייל אפשר ללכת גם על קונספט לחדר השינה בדומה למלונות בוטיק אחרים, כך שתמיד בחדר זה תרגישו שאתם בחופשה. למשל, תמה של טבע בדמות טפט בהדפסים פרחוניים או מצעים בהדפסים של אלמנטים בהשראת החוץ והמרחבים הירוקים או קונספט עתיק בהשראת אחוזות אירופאיות או קונספט אורבני עם תמונות של ערים תוססות ופריטים למשל, בשחור ולבן. 

המיטה – כוכבת בלתי מעורערת

המיטה קובעת את הטון וגם את הנוחות וקיימים הרבה מאוד דגמים של מיטות, כך שכל שצריך זה רק לבחור את הפייבוריטית שלכם. אפשר ללכת בחדרים קטנים על דגם מינימליסטי בקונסטרוקציה ללא משענת גב או מחומרים קלילים ואווריריים ובחדרים רחבי ידיים על דגמים דומיננטיים יותר כולל גב קפיטונאז’ או מרופד מסוג אחר ומסגרת בולטת. בכל מקרה, לא להתפשר על מזרן איכותי.

קומפוזיציה נכונה ומאוזנת בין הרהיטים

חשבו מלכתחילה איך לסדר את החלל כך שיאפשר מרחב תנועה גם אם הוא מוגבל בשטח. נצלו פינות לטובת נישות מגבס, הציבו את המיטה כך שלא תחסום תאורה טבעית, בחרו להעמיד מדפים על פני רהיטים רצפתיים בחללים קטנים, חשבו מה המקום הטוב ביותר לארון לפתיחת דלתות או העדיפו ארון בעלות דלתות הזזה על פני דלתות כנף.

סקלת הגוונים להשגת התוצאה הרצויה

פלטת הגוונים שתיבחר לחדר בעלת חשיבות מהותית כאשר גוונים בהירים יוצרים תחושת ניקיון ורוגע בעוד גוונים כהים יותר יכולים להוסיף נופך רומנטי ונגיעה של חמימות. אפשר לשחק בין צבעים בולטים לשקטים ומאופקים על ידי בחירת “קיר כוח” שיהווה מוקד אסטרטגי בצבעוניות מנוגדת ליתר הקירות או בעל טקסטורה מעניינת במיוחד.

תאורה שעושה הבדל

נהוג לבסס את התאורה על 3 שכבות יסוד: תאורה עילית היקפית שתיצור הארה רחבת היקף על פני החדר באמצעות גופי תאורה צמודי תקרה או שנדליר תלוי בגודל החדר ובגובה התקרה, כאשר בחדרים בעלי תקרות נמוכות ההעדפה תהיה לצמודים בעוד בעלי תקרה גבוה יחסית לתלויים.
שכבה של תאורה מגמתית ממוקדת מוקד אסטרטגי כמו מנורות לילה לצד המיטה לצרכי קריאה או הארה נקודתית ותאורה מסוג מבטא למטרות הדגשה, למשל, של אלמנטים חזותיים מסוימים כמו מאפיינים אדריכליים מעניינים בחדר או פריטים דקורטיביים למיניהם כמו יצירת אמנות התלויה על אחד הקירות.

פתרונות אחסון לחדר שינה מאורגן

על מנת לשמור על תחושת סדר וארגון בחלל, כדאי להצטייד בפתרונות אחסון שיפנו את השטח על אחת כמה וכמה בחדרים קטנים בגודלם. למשל: מדפים מרחפים המקובעים לקיר או מיטה בעלת ארגז מצעים, ארונות עם שטח אחסון משמעותי, קונסולה מעוצבת וכדומה.

לייעוץ חינם השאירו פרטים או חייגו: 072-3306073