. עיצוב הדירה הוא עניין חשוב, לא רק כדי שיראה יפה לאחרים, אלא בשביל האנשים שחיים בדירה- אתם. אם לא תהיו מרוצים מעיצוב הדירה, הן מבחינת מראה והן מבחינת פרקטיות ופונקציונליות, אז לא תהיו לגמרי מאושרים בדירה הזאת.

עיצוב פנים סלון דניאל מיכאלי

אחת הבעיות הכי נפוצות בישראל בתחום הדירות היא שהן מאוד קטנות- במיוחד באזור המרכז ובמיוחד בבניינים ישנים, דבר שגורם להרבה אנשים לוותר על עיצוב הדירה. אז מה אפשר לעשות? לשכור את שירותיו של מעצב פנים אשר מתמחה בעיצוב דירות וייעשה לכם עבודה טובה בדירה, שתעשה אתכם יותר מאושרים בה. עם קצת חשיבה יצירתית אפשר להפוך כל דירה קטנה לדירה יפה, מזמינה וגם פונקציונלית לא פחות.

טיפים לעיצוב דירות קטנות:

עיצוב תאורה- כדאי להשתמש בסוגים שונים של תאורה במקומות שונים, כדי ליצור מעין פינות/ חלקים בבית שיראו שונים אחד מהשני. שילוב של גופי תאורה שונים כמו: אהילים תלויים, מנורות עומדות, תאורה נסתרת וגופים לאורך הקירות יכולים מאוד להתאים לשינוי העיצוב של דירה קטנה. כך ייווצר חלל שונה ומעניין בכל מקום שתלכו בבית. 

מראות- ידוע שמראות גורמות להגדלת חללים ולכן הן הפתרון המושלם ל"בעיית" דירה קטנה. ניתן לשים אותן במקום תמונות או (אופציה יותר מומלצת) מראה גדולה באזור הכניסה לבית, שהדירה תיראה כאילו היא כפולה.

עיצוב רהיטים- השתדלו לא לקנות יותר מדי רהיטים, וגם הרהיטים שאתם קונים, השתדלו שיהיו קומפקטיים ולא מגושמים. מקמו אותם במקומות אסטרטגיים כך שלא יפריעו לתנועה בבית. חשבו על רהיטים בעלי שימושים כפולים: ספות נפתחות למיטות, ספות/ מיטות עם ארגזי אחסון, שולחן אוכל שהוא גם שולחן עבודה, שולחן סלון שנפתח לשולחן אוכל, יחידת אחסון שהיא גם פינת עבודה וכד'.

אחסון לגובה: דירה מבולגנת גורמת לה להיראות קטנה יותר. חוץ מעניין הרהיטים שהזכרנו קודם שבהם אפשר לאחסן חפצים, ישנן עוד שיטות לאחסון חכם בבית: אחסון בנישות, יחידות אחסון לגובה שיכולה גם להיבנות לעומק, וארונות שנפתחים לשני כיוונים.

צבעים: השתדלו להימנע מצבעים כהים שגורמים לחלל להיראות יותר קטן, ובחרו במקום זאת בצבעים בהירים ונעימים שמגדילים את החלל. ניתן גם לחשוב על ציור קיר מיוחד על אחד הקירות שיסיח את הדעת מגדול הדירה. אפשר גם להשתמש בצבעים מונוכרוניים- גוונים שונים של אותו צבע. פסים לרוחב מגדילים את החלל ופסים לאורך מגביהים אותו- השתמשו בהם! טיפ אחרון לגבי הצבע: משטחים מבריקים יוצרים תחושת עומק, ניתן להשתמש בהם במשטחי מטבח וחיפויי קיר.

לסיכום, לדירה קטנה יש פוטנציאל אדיר, ובעזרת מעצב פנים איכותי שיודע את העבודה, היא תהפוך לבית חם, ביתי, שכיף לארח ולהתארח בו, והכי חשוב, שיהיה לכם כיף לגור בו.

לחץ לגלרייה
התקשרו עכשיו