עיצוב הבית טיפים דניאל מיכאלי

אם אתם בעיצומם של השיפוצים בבית או לקראת מעבר לדירה חדשה והגעתם לשלב בו אתם צריכים להחליט לגבי עיצוב חדר האמבטיה – אנחנו כאן בשבילכם! הנה חמישה טיפים שיסייעו לכם לבחור מקלחון לחדר הכי שימושי בבית!

 

 

1. איזו צורה של מקלחונים מעוצבים תרצו?

ישנם סוגים שונים של מקלחונים מעוצבים, המתאימים לנוחות האישית שלכם, הסגנון האישי וכמובן – גם עונים על צורך פרקטי בהתאם לגודל החדר. תוכלו לבחור בין מקלחון מעוגל ודקורטיבי, פינתי וגדול או אם יש מספיק מקום בחלל – גם במקלחון חזיתי. לא משנה איזו בחירה תעשו – וודאו שהדלת נפתחת בצורה נוחה וכי יש לכם מספיק מקום גם כשאתם יוצאים ממנו.

2. מהו העיצוב השולט בחדר?

כמו כל פרט בבית, גם מקלחונים מעוצבים דורשים התאמה של הרוח העיצובית לשאר החלקים בחדר. בסופו של דבר, המראה המתקבל צריך להיות הרמוני ושתהיה בו שפה עיצובית שולטת. אם בחרתם בסגנון כפרי, קלאסי או מודרני ונקי – וודאו שהמקלחון שלכם תואם את שאר הפריטים שבחדר, כמו הברז, ארון האמבטיה ואפילו השטיח והסבוניה – בסופו של דבר, הכל מתאחד לכדי מראה הרמוני ונעים אחד.

3. עבה או דק?

בבואכם לבחור מקלחון, תתבקשו להחליט מה יהיה עובי הזכוכית שלו, כשהעובי הסטנדרטי נע בין 4 מ"מ ל-8 מ"מ. אם תבחרו בזכוכית עבה במיוחד, תיהנו מעמידות וחוזק לאורך זמן מחד, אך גם מזכוכית כבדה ודי מאתגרת להזזה (במיוחד על ידי ילדים קטנים). לעומת זאת, אם תבחרו בזכוכית דקה, תיהנו, אמנם מקלילות בפתיחה ובסגירה אך דבר זה יבוא על חשבון החוזק של הזכוכית. לכן, כדאי לבחור בעובי סטנדרטי של 6 מ"מ וליהנות מהטוב שבכל העולמות.

4. יקר או זול?

אין סיבה לקנות את המקלחון היקר ביותר, אך גם חבל למהר לרכוש מקלחון רק כי המחיר שלו נראה אטרקטיבי בעיניכם. בשוק תוכלו למצוא מגוון רחב של מחירים, וחשוב להתאים את הבחירה שלכם גם לתקציב האישי וגם לשיקולים כמו איכות, אחריות, אמינות של החברה וכמובן – מפרט המוצר עצמו.

5. על צירים או על מסילות?

בבואנו לבחור מקלחון, נתבקש להחליט האם אנחנו מעוניינים שהוא יסוב על ציר או על מסילה. בדרך כלל, בחירה במקלחון עם מסילה תאפיין חללים קטנים יותר ובחירה במקלחון עם ציר תאפיין חללים גדולים שמאפשרים לשלב אלמנטים עיצוביים נוספים בסביבתם. מצד שני, מקלחונים הבנויים על מסילות צוברים לכלוך רב ככל שעובר הזמן, לכלוך שקשה להסיר. בבואכם לבחור מקלחון, שקללו את מרכיבי ההחלטה השונים והחליטו האם החלל גדול מספיק, האם תהיו מסורים לניקיון השוטף של המסילה ובגדול – מה מתאים לכם יותר.

רכישת מקלחון זוהי לא רכישה שאנו מבצעים לעיתים תכופות, ועל כן חשוב לבחור את המקלחון שיתאים לחלל חדר הרחצה שלנו באופן הטוב ביותר.

התקשרו עכשיו