אחוזי תשוקה לעיצוב חללים? נכנסים לבית חדש וישר מתעוררת בכם השראה לעצב? כולם אומרים לכם שיש לכם ראייה יצירתית ושאתם פשוט חייבים להיות מעצבי פנים?  

אם עניתם כן לכל השאלות האלו תוכלו לפתח קריירה כמעצבי פנים. אז איך עושים את זה? איך מתחילים? מה עושים אחרי הלימודים? אם אתם רוצים להפוך את התשוקה שלכם למקצוע עליכם לדעת מספר דגשים חשובים בדרך להצלחה שלכם! 

אז איך מתחילים?

  1. סקר שוק – לפני שאתם ממהרים להירשם למקום הלימודים הראשון שמציעים לכם, כאשר מדברים על לימודי עיצוב פנים חשוב לערוך סקר שוק ותחקיר מקדים על המקום. בדקו באיזה מסלול מדובר, האם מקבלים תעודה או תואר, מה אפשרויות התעסוקה שעומדות בפני הבוגרים מי המרצים ועוד. אתם יכולים גם לדבר עם אנשים שלמדו באותו מקום ושעובדים בתחום שיוכלו לספר לכם עוד פרטים והמלצות.
  2. בחרו מערכת לימודים – האם המוסד הלימודי שבחרתם יעניק לכם כלים פרקטיים לעבודה בעיצוב פנים? האם הלימודים מעודכנים במגמות עכשוויות? כמה זמן נמשכים הלימודים, היכן הם נמצאים, עלויות של שגר לימוד ועוד.
  3. רשת קשרים– גם אם טרם התחלתם או סיימתם את לימודי עיצוב פנים מומלץ להכיר כמה שיותר אנשים שיוכלו לסייע לכם בעתיד ובהמשך הדרך. תתחילו לעבוד על הנטוורקינג שלכם במפגשים, כנסים ואף קבוצות ברשתות החברתיות על מנת להיכנס לעולם יותר חזק.
  4. מיתוג, מיתוג, מיתוג – אין ספק כי מיתוג הינו תהליך ארוך. ראשית חשוב להבין מה הם היתרונות הבולטים שלכם? מה הוא הייחוד שלכם? מה השירותים שאתם מציעים והאם יש לכם סגנון ייחודי? כל אלה יסייעו לכם לקבוע אבני יסוד בתהליך המיתוגי של העסק שלכם בעתיד.
  5. ניסיון – בתור התחלה אתם יכולים לעשות עבודות בהתנדבות בפרויקטים שונים של עיצוב, או כעוזרים בלבד של מעצבים פנים ותיקים. זה לוקח זמן אך משתלם בעתיד לטובת הניסיון שלכם ותיק עבודות מרשים.
  6. צבירת לקוחות – אין ספק כי זה הוא אחד האתגרים שעומדים בפני מעצבי פנים. התחילו לפרסם את עצמכם במגוון רחב של ערוצים כמו רשתות החברתיות, בגוגל, אתר אינטרנט, חלוקת עלונים, שלטים, קהילות, חברים ומשפחה ועוד. כדאי להתחיל במחירים משתלמים ואטרקטיביים ועם הזמן לעלות את המחיר. זכרו כי ככל שיש לכם לקוחות מרוצים כך יהיו יותר אנשים שימליצו עליכם ללקוחות הבאים.

לסיכום,

הדרך להיות מעצב פנים מצליח היא ארוכה ומאתגרת. יהיו רגעים עמוסים בעיקר בלימודים, הרבה טעויות, שיעורים אך אם זו התשוקה שלכם אל תוותרו, תדבקו במטרות, נהלו את הזמן שלכם נכון והגשימו. שיהיה בהצלחה!

התקשרו עכשיו