כשאנחנו מחליטים לעצב את הבית, בין אם זה לפני עוברים להתגורר בו, ובין אם זה במהלך השנים כשאנחנו מחליטים לשנות את העיצוב שלו, הן על מנת לשנות ולשדרג את המראה או על מנת להתאים אותו לצרכים המעודכנים שלו, הרי שחלק מהותי מתהליך העיצוב, הוא לקנות את האמצעים והחפצים הנכונים לבית.

בדרך כלל, נהוג לחלק את החפצים והריהוט לבית למספר קבוצות. יש ריהוט כללי, בין אם זה מערכות ישיבה, שולחנות אוכל ופריטים אחרים שכל בית צריך לאכלס, והם מהווים הן חלק מהעיצוב של המקום והן פריטים שאנחנו משתמשים בו לצרכים שונים, יש חפצים ואלמנטים הכרחיים לצורך שימושים שונים, בין אם זה מתלים, פתרונות אחסון, גופי תאורה וכדומה, ויש חפצים או אלמנטים שהם לקישוט בלבד, החל מתמונות, ציורים, פסלים ועוד.  אנחנו יכולים להשתמש בכל אחד מהחפצים והרהיטים אשר נמצאים בקבוצות השונות לצורך עיצוב הבית.

כל אחד מהחפצים ורהיטים אנחנו יכולים למצוא במקומות שונים. יש דברים שאנחנו יכולים למצוא ברשתות גדולות כמו ביתילי ורשתות דומות, וכן אנחנו יכולים למצוא כל אחד מהחפצים או הריהוט, גם בחנויות אחרות, הן ספציפיות והן חנויות רשת, וכדומה.

איפה נכון לקנות את החפצים והרהיטים

השאלה היא לא רק איפה לקנות את אותם רהיטים וחפצים, האם ברשת ביתילי או ברשת אחרת, או בחנות כזו או שונה, אלא, השאלה היא גם, כיצד אנחנו קונים את הדברים בצורה נכונה, באופן כזה שישרת את תהליך העיצוב ובסופו של דבר את העיצוב עצמו.

באופן טבעי אנחנו נעדיף לקנות את הדברים ברשתות וחנויות שמיועדות לכך, במקומות בהם אנחנו יכולים לבחון את הדברים בעיניים שלנו, תוך כדי זה שאנחנו יכולים להבין או אפילו לראות כיצד הם ישתלבו בעיצוב של הבית. לשם כך אנחנו יכולים להשתמש, למשל, בתוכנות הדמיה או בתוכניות ושרטוטים שלנו.

רצוי מאוד לקנות את הרהיטים והחפצים, במקום איכותי שמתמחה בכך, מאחר ולא העיצוב והנראות הם חשובים, אלא גם איכות המוצר ואופי השימוש שאנחנו יכולים לעשות בו.

כיצד אנחנו בוחרים מה לקנות

כאמור, למרות שאנחנו מדברים על עיצוב פנים, חשוב שאנחנו נזכור שכל חפץ או רהיט שאנחנו קונים הרי שיש לו משמעות מבחינה מעשית, ובמקרים מסוימים מדובר על דברים שאמורים להחזיק מעמד זמן רב. אם אנחנו קונים שולחן אוכל או ארון למזווה, רצוי שנתייחס לשאלה, עד כמה הם איכותיים, חזקים ועמידים.

לכן הנקודות שישפיעו עלינו בתהליך הבחירה יהיו, ראשית, עד כמה הם מספקים את הצורך שלשמו אנחנו קונים את אותו רהיט או חפץ, שנית, עד כמה החומר שלהם איכותי, חזק ועמיד, שלישית, עד כמה הם מתאימים למרחב שלנו מבחינת הגודל והשטח, ולסיום עד כמה הם מתאימים לעיצוב של החלל בו אנחנו מתכוונים להציב אותם וכמה הם יכולים להוסיף לנו בהקשר זה.

התקשרו עכשיו