טכנולוגיה ועיצוב פנים דניאל מיכאלי

עיצוב פנים, בעידן החדש בו אנו חיים, מציע היום לקהל הלקוחות פתרונות טכנולוגיים מדהימים אשר מוגלים להעניק מענה כמעט לכול צורך ובכול סוג של פרויקט.

בין אם מדובר בהדמיה ריאליסטית של הבית (כך שהלקוחות יוכלו לראות במו עיניהם כיצד ייראה עיצוב הפנים הסופי שלהם, באופן המומחש ביותר האפשרי), ובין אם מדובר במדפסות תלת מימד (אשר מגויסות גם הן לטובת עיצוב הפנים) – הטכנולוגיה העדכנית פועלת למען שדרוג השירות שמעצבי הפנים יכולים להציע היום ללקוחות שלהם.

הדפסה תלת מימדית הופכת תרשימים תלת מימדיים דיגיטליים, לאובייקטים מוצקים, כשהיא בונה אותם שכבה אחר שכבה. הטכנולוגיה הומצאה לראשונה בשנות ה-80 של המאה הקודמת, ומאז מצאה את דרכה אל חיי היומיום שלנו – גם בענף האדריכלות ועיצוב הפנים.

כזה עוד לא ראיתי

הדפסה תלת מימדית היא טכניקה אידיאלית ליצירת מוצרים מותאמים אישית, כגון: אביזרי נוי, רהיטים או פסלים שיוסיפו לדקורציה של החלל. בעזרת מדפסות אלה יכולים היום מעצבי פנים ליצור פריטים ייחודיים חד פעמיים. למשל, ליצור רהיט מיוחד תוך שמירה על קשר בין הפונקציונליות שלו לבין מאפייני הצורה אשר ייחדו אותו.

בכך, מאפשרות מדפסות ה-D3 ליצור פריטים שיהיו בעלי הצהרה עיצובית בולטת, נקודות מיקוד מיוחדות אשר יציעו חוויות חדשות לאותם צרכנים המבקשים לרכוש לעצמם פריטים מיוחדים וייחודיים להם בלבד.

לקבל השראה מכל דבר

הדפסה תלת מימדית מאפשרת למצוא רעיונות עיצובים שאין דומה להם. מעצבי הפנים וכל אדם אחר שרוצה להתנסות בעיצוב מותאם אישית, חופשי כעת לעצב לעצמו פריטים ללא המגבלות הקונבנציונליות הידועות.

קחו למשל את קיפולי הנייר היפניים, האוריגמי המוכר והקסום. השראה מסגנון קיפול זה יכולה לפתוח בפניכם את עולם ההדפסים המחזוריים תוך שאתם מוסיפים להם שינויים הרמוניים עדינים מאוד, כיד הדמיון הטובה עליכם.

הכול אפשרי בעולם הדיגיטלי

בגלל אופן ההפקה הדיגיטלית של העיצוב והייצור, תהליך התכנון הופך למהיר ולגמיש מאוד. מעצב הפנים משתף דיגיטלית את המוצר המעוצב והייחודי, עם הלקוח, כדי לקבל את ההסכמה הסופית לייצור הפריט. לאחר מכן מודפס השרטוט הדיגיטלי ב-D3 והלקוח יכול ליהנות מהמוצר המוגמר. היתרון הגדול הוא מוצר ברמת עמידות גבוהה מאוד, כי ההדפסים עשויים מביו-פלסטיק, בהליך אשר בגינו כמעט שלא קיים בזבוז של חומר.

מדפסות D3 לרשות מעצבי פנים

אחת הדוגמאות למעצב פנים המשתמש במדפסות תלת מימד הוא האדריכל היפני ג׳ו נאגאסקה (Jo Nagasaka) שהקים את החברה היפנית לאדריכלות, סכימאתה (Schemata). נאגאסקה תכנן את עיצוב הפנים של החנות Loft Flagship, המשתרעת על פני 3,306 מטרים רבועים. האדריכל נאגאסקה בחר לעצב את החנות באמצעות רהיטים ואביזרים אשר יודפסו במדפסת תלת מימד. לאחר שהעיצוב הסתיים, הודו הלקוחות, בעלי החנות, בחשיבותו של עיצוב הפנים להצלחת החנות, וטענו שהאדריכל מצא דרכי עיצוב חדשות אשר אפשרו להם להבדיל את החנות שלהם משאר החנויות ולהפגין לראווה את המוצרים שלהם בדרכים מיוחדות במינה.

חברת העיצוב פיתחה למעשה 6 טיפוסי רהיטים שהצליחו להאיר את הייחודיות של כל פריט ולהבדיל אותו מהאחרים. ההדפסים התלת מימדיים של רהיטי החנות יוצרו מחומרים חדשים בהשפעתן של טכניקות מסורתיות, אשר איפשרו למעצב ליצור פונקציות ומרקמים חדשים לחלוטין.

כל האלמנטים והחומרים פותחו ויוצרו בשיתוף פעולה הדוק עם חברה המתמחה בהדפסות תלת מימדיות המשרתות את עולם עיצוב הפנים.

דוגמאות לפריטים המודפסים בתלת מימד בחנות Loft Flagship:

  • שולחן לבן ארוך וצר אשר מוצב באחד החללים בחנות, והופך לרהיט מיוחד אשר יוצר הצהרה עיצובית מרשימה, ויכול לשמש גם כשולחן לישיבות צוות וגם כשולחן לכתיבה וקריאה ללקוחות.
  • משטח כתיבה דקיק ממתכת, המחובר לרצפה באמצעות פיסול מונוליטי ב-D3, שחלקו העליון חלל פתוח, והוא משמש גם כאלמנט שבו אפשר להניח לראווה פריטים שונים (עפרונות, למשל).
  • עיצוב המשלב מבנה שטוח שהודפס בתלת מימד והודבק בדבק אפוקסי, תוך שהוא מאפשר ליצור צורה תלת מימדית באמצעות מדפים המתגלגלים מתוך המבנה השטוח והשקוף, מגיחים מתוכו, לפי הצורך, ובולטים החוצה.
  • קיר המוצב מאחורי כיור, נראה כמשטח מחופה באריחים מלבניים גדולים מאוד שיוצרו במדפסת תלת מימד. הקיר בגוון אפרפר, מעוצב במרקם המדמה את האבן הטבעית, תוך שהוא מוסיף מימד גרפי חדש לחלוטין לאבן הטבעית והמסורתית.
  • בר משקאות למטבח שהודפס בתלת מימד עם עיצוב פתוח, בהשראת הפרגודים היפניים מנייר.
התקשרו עכשיו