עיצוב גינה מלאכותית

האהבה לצמחים וההכרה בערך שלהם לעיצוב הבית והגן מהווים כמעט קונצנזוס מוחלט. ויחד עם זאת לא מעטים הם האנשים שמעידים על עצמם כי יכולתם להחזיק בחיים ולו קקטוס בודד מוגבלת עד לא קיימת, ובחירתם בעיצוב קר ללא סימני חיות נובעת מן המחשבה הפונקציונאלית האמורה.

מעצבי פנים מנוסים ויצירתיים מכירים בערכו של הירוק ובתרומתו לכל מרחב ביתי, והדיסוננס שנוצר בין ההיבט העיצובי להיבט היישומי הביא לפיתוח של צמחיה מלאכותית איכותית ומרשימה המשמשת לעיצוב הבית והגן.

מי שהמונח צמחייה מלאכותית זורק אותו לימי ילדותו ולזר פרחי פלסטיק ססגוניים אך כעורים, מוזמן לחשוב שוב ולפתוח את הראש ואת הלב למגוון מוצרי צמחיה מלאכותית בגווני ירוק עד, בהדמיה מדויקת לצמחי המקור ולא אחת לצמחים מלאכותיים שגם במגע יד אדם לא ניתן יהיה להבחין בהבדל בין השניים.

שני פרמטרים מכריעים מובילים את עולם העיצוב באמצעות צמחיה מלאכותית:

החומר- בעוד שבעבר נהוג היה להתייחס לפלסטיק כאל חומר אחיד, ואותו חומר ששימש למוצרי מטבח שימש גם לצעצועי ילדים ולפריטים עיצוביים, פיתוח של פולימרים מתקדמים בדרגות שקיפות, עובי ואיכות שונות מאפשר באמצעות תבניות מדויקות לייצר הדמיה ברמת דיוק גבוהה במיוחד כמעט לכל פריט ומוצר. הדמיה של צמחים טבעיים באמצעות אותם פולימרים מתקדמים מאפשר חיקוי מרהיב לעין של כל עלה וכל פרח באופן שמקשה על מציאת ההבדל בין השניים.

פיגמנט- הטבע פורש בפנינו צמחים מרהיבים בשלל צבעים, כאשר הבסיס הוא גווני הירוק העזים המעניקים תחושה של חיים ושל רעננות. שימוש בצמחיה מלאכותית מחייב בחירה בגוונים המותאמים לגוון והפיגמנט של הצמח בטבע, מה שמבטיח את תחושת הטבעיות והחיבור.

היתרונות בעיצוב באמצעות צמחים מלאכותיים

עלות- צמחים מלאכותיים המגיעים ביבוא ממגוון מדינות או מתוצרת מקומית נמכרים במחירים השווים לכל נפש ועלותם אינה מאיימת על תקציב הבינוי, השיפוץ או העיצוב מחדש. במקרים רבים עלותם תהיה נמוכה מעלות צמח טבעי.

עמידות- צמחים מלאכותיים יספקו עמידות ארוכת טווח. הם אינם נובלים, אינם דוהים ואינם נשברים ומטים ליפול.

איכות חיים- בניגוד לצמחים טבעיים העשויים לגרום לאלרגיות או תופעות לוואי ויונקים חמצן מן החדר (קיימת המלצה שלא לישון בחדר אחד עם פרחים וצמחים טבעיים), הצמחים המלאכותיים אינם מזיקים או מפריעים לאורח החיים בשום תצורה.

תחזוקה- השקיה, גיזום, ריסוס, החלפת אדמה, כל אלו נשארות פעולות שהן מנת חלקם של חקלאים ואינם חודרות אל המרחב הביתי, גם שזה בחר בעיצוב ירוק ורענן, בזכות פרטי הצמחייה הטבעית המרהיבים לעין שאינם דורשים כל תחזוקה.

המלצה לסיום: יתרונותיהם של צמחים מלאכותיים בעידן בו הייצור והחומר הם ברמה גבוהה ואיכותית הם ברורים. לצד אלו יש להביא בחשבון את כלי הקיבול והמכלים אשר מהווים חלק בלתי נפרד מן העיצוב, כמו גם את המצע בו נטוע הצמח.

התקשרו עכשיו