עיצוב סלון של מעצב פנים דניאל מיכאלי

לא פעם כשאנחנו מתבוננים בעיצוב של מבנה או בעיצוב של חדר ספציפי במבנה, אנחנו יכולים לראות שהאחראים על העיצוב, לא לקחו בחשבון פרטים מסוימים אשר אמורים לקשר בין העיצוב לבין המבנה והמשמעות שלו.

חוסר הקשר הזה, יכול לבוא לידי ביטוי בכך שאין זרימה, אין שילוב בין החדר לבין חדרים אחרים, אין התאמה בין מה שהמבנה אמור לשמש או לייצג לבין העיצוב שלו, ולא פעם אנחנו יכולים לראות את זה בחוסר ההתאמה שבין העיצוב לצרכים של האנשים אשר משתמשים במבנה, בין אם זה לצורכי מגורים ובין אם זה לצורכי עבודה.

כאשר אנחנו ניגשים לתהליך של עיצוב סלון בדירת מגורים, אנחנו חייבים לדעת כיצד להתאים את התהליך ואת התוצאה הסופית שאנחנו רוצים לקבל לאופן בו אנחנו יכולים לעצב את המקום, בין אם זה על פי נתוני השטח של הסלון, בין אם זה על פי המבנה שלו, הצרכים שלנו וכן על פי משתנה פשוט ברור ופשוט, האופן בו כל המבנה בנוי ומעוצב.

כפי שאנחנו יודעים, עיצוב סלן מורכב מכמה וכמה משתנים ופרטים בהם אנחנו משתמשים והם יכולים לעזור לנו בתהליך. אנחנו צריכים לדעת לחבר בין המשתנים והפרטים הנ"ל על מנת לייצר תהליך נכון של עיצוב ולקבל תוצאה משביעת רצון. כך למשל, אנחנו צריכים להשתמש בריהוט הנכון, לשלב בין צבעים מתאימים, בין אם זה צבע קיר, צבע ריהוט וצבעים של פריטים אחרים, כנ"ל לגבי קישוטים מסוגים אחרים, כמו אנחנו צריכים להשתמש בגופי תאורה מתאימים למבנה הסלון ולגודל שלו.

כיצד מתאימים את העיצוב למבנה שלנו?

בשביל להתאים עיצוב סלון לכלל המבנה שלנו, אנחנו צריכים לשים לב למספר נקודות:

גודל המבנה – אנחנו צריכים לקחת בחשבון את הגודל הכללי של המבנה ולא רק את הגודל של הסלון עצמו. הסיבה היא, שכך אנחנו נוכל לעצב את הסלון בצורה פרופורציונאלית ולא מעבר למה שאנחנו יכולים או רוצים. מן הסתם, אנחנו צריכים גם להתייחס לגודל של הסלון, על מנת שלא נכניס לתוכו דברים שיתפסו שטח נרחב ואז לא נוכל לעשות בו שימוש אפקטיבי.

כמות אנשים שמתגוררים במבנה והצרכים שלהם – יש הבדל בין עיצוב סלון לזוג צעיר, לבין עיצוב שמותאם לסלון עבור זוג עם ילדים או עבור אנשים מבוגרים. לכל אחד מהם יש צרכים אחרים, כל אחד גם רוצה סגנון אחר של עיצוב, מן הסתם.

אופי המבנה ומיקומו – על פניו, אנחנו יכולים לעצב כל סוג של מבנה בכל צורה שאנחנו רוצים. אך זה יהיה הרבה יותר טבעי אם אנחנו נעצב אותו בצורה מותאמת לגודל שלו וכן לאופי שלו. לכן חשוב שאנחנו נדע להתאים את סגנון העיצוב למה שעומד לרשותנו ולא ננסה לעצב בצורה שחורגת מאופי המבנה ומהמיקום שלו.

 

 

התקשרו עכשיו