עיצוב גינה לבית פרטי

דק אורן תפס תאוצה רבה בעולם עיצוב הגינות ונעשה מבוקש הרבה יותר בארץ ישראל וזוהי הסיבה לזמינותו ומחירו הזול יותר מסוגי עץ רבים ואחרים. אם חשבתם לעשות דק בגינת ביתכם ואתם לא יודעים באיזה עץ להשתמש, המאמר הזה בשבילכם.

 

יתרונות השימוש בדק אורן בעיצוב הגינה

דק אורן נחשב הדק הנפוץ ביותר בעולם, עלות דק אורן לא גבוהה כלל, אך למרות זאת הוא נחשב איכותי ויציב. התקנת דק אורן היא מאוד נוחה וזאת בשל אופיו המיוחד של העץ, דק אורן מאוד רך ונוח לחיתוך ולכן הוא מתאים ליצירת דקים בחללים כמו גינות בבתים פרטיים, מרפסות שמש ועוד. ניתן לראות את איכות דק האורן באמצעות כמות "העיניים" שיש על כל מטר עץ, "עיניים" אילו בעלות נטייה להישחק מהר יותר, אך הם מסמלות את טבעיות העץ ומוסיפות ערך מוסף ליופיו של העץ. ניתן ללכת עם רגליים יחפות לגמרי על גבי דק אורן ללא חשש, מפני שהוא כל כך רך ונעים. על גבי דק אורן ניתן לעצב את הסביבה באמצעות ריהוט וכלים כבדים ללא בעיה, מבלי לחשוש שמראה הדק יהרס. השימור של דק אורן אינו מצריך תחזוקה רבה ולא גורם להשתעבדות כלל, תחזוקה של דק אורן מספיקה אחת למספר שנים. באמצעות טיפול נכון וללא חידוש, עמידות דק אורן יכולה להגיע ל 15 שנים ובמקרים מסוימים אף יותר.

סטיגמות וחידוש דק אורן

ישנם המון אנשים שנמנעים מקנייה של דק, כי הם סבורים שהוא נהרס עם השנים והופך ללא אסתטי ואפשר לומר "מכוער" ומחליטים לוותר על ההשקעה, דבר זה ממש לא נכון, הוא יכול להיות נכון אם העץ לא מטופל כפי שהוא אמור להיות או שהעץ ניזוק. לא משנה עד כמה הפגיעות בדק אורן קשות ניתן לטפל בו בקלות בתהליך של חידוש דק, תהליך לא יקר ופשוט מאוד. מה תהליך החידוש כולל? ליטוש העץ, שטיפה של העץ וחשיפה של הלוחות המקוריים, בסוף התהליך נעשית שטיפה מאוד יסודית של לוחות העץ ולאחר מכן משמנים אותם מחדש, לאחר שמבצעים חידוש דק, הדק נראה ממש כמו ביום שהותקן בפעם הראשונה. מראה חידוש הדק הוא מרענן ויגרום לכל אורח שיכנס אליכם להתפעל מיופיו של הדק וגם יאפשר לנפץ סטיגמות לאנשים שחושבים שדק הוא השקעה לא נכונה.

אם ברצונכם לחדש את הגינה ולגרום לה להיראות מדהים, סעו למחסן עצים עם מלאי גדול וסחורה איכותית שמיובאת מרחבי העולם וצרו לעצמיכם דק מרהיב שיגרום לגינה שלכם להיראות חדשה לחלוטין.

התקשרו עכשיו