עיצוב מטבח בסגנון עדכני וחדשני על ידי דניאל מיכאלי

אומרים שהמטבח הוא לב ליבו החי של הבית ולא בכדי. בבואנו לתכנן ולעצב את המטבח אנו נדרשים לשאלות רבות- צבע, אי למטבח, מקומות אחסון, רצפה, ארונות, מטבח פתוח או סגור ועוד כהנה וכהנה.

לשאלות אלו אין תשובה של נכון או לא נכון. התשובה היא מה יגרום לנו להרגיש יותר נעים, נוח וטעים. מה נכון עבורנו יותר זו השאלה אשר עלינו להשיב עליה. לצורך זה קראו והכירו את סוגי המטבחים הקיימים על מנת שתוכלו להתאים לכם את המטבח שלכם כמו כפפה ליד.

 

עיצוב המטבח הכפרי

המטבח הכפרי הינו מטבח המאופיין בעץ- מחורץ, משויף או מוברש. כמובן שלא כל המטבח יהיה מעץ ולכן נדרשת עבודת עיצוב מקדימה. דוגמא לאלמנט עיצובי היא קורות עץ חשופות בתקרה. באמצעותן תעניקו נופך וגודל לחדר. ההמלצה החשובה בעיצוב מטבח כפרי היא בבחירת הרצפה והקירות. בהחלטת הבחירה העיצובית יש לשים דגש על בחירה שתשלים ותחזק את גוון העץ- חיפוי אריחי קרמיקה, אבן טבעית, טפט רטרו, מתכת גסה- יסודות קלאסיים להענקת תחושה כפרית של זרימה ושלווה. אלמנטים מזמינים כמו סלסילות קש, פרחים או כוסות עתיקות יחממו את התחושה הכפרית.

עיצוב המטבח המודרני

במטבחים מודרניים שולטים הלבן והמתכת. כמו בכל דבר בעיצוב גם כאן הקביעה אינה מוחלטת וניתן להוסיף שחור, אפור, אדום וירוק. אך אלו תוספות מינוריות לקו הבהיר ההחלטי והשולט שמשדר יעילות ואפקטיביות. המטבח המודרני הוא מטבח נוח מאוד אשר כולל את האבזור החשמלי המודרני והחדשני. לכל דבר יש מקום מדויק וארונות המטבח למשל, יהיו שקופים או לחלופין סגורים.

 

עיצוב המטבח האנגלי

כמו המטבח הכפרי גם האנגלי הוא בחירה עיצובית בעץ כאלמנט מרכזי. ניתן לבחור בעץ צבוע, גימור טבעי או מלא ולתת תחושה חמימה למטבח האנגלי. הדגש החשוב בסוג המטבח הזה הוא על גילופי עץ וחריטות היוצרות ארונות מיוחדים וקלאסיים. כמובן שהמטבח האנגלי לא יהיה על טהרת העץ לבדו וניתן לשלב בחירות מודרניות ומכשירי חשמל מנירוסטה שמשתלבים עם העיצוב האנגלי. אלמנטים נוספים תורמים כגון- תאורה בולטת, ידיות מתכת גסה, קרמיקה קלאסית, אהילים, סירים, פירות ועוד.

 

עיצוב המטבח האינטגרלי

מאופיין כאסתטי, נקי וחדשני ברמה העיצובית. כלל הפונקציות המודרניות יוטמעו בארונות המטבח- הכלים, המיקרוגל, המדיח והכיור. לכך יש יתרונות בולטים. הניקיון והבישול במטבח זה הופכים למשימה קלילה ובנוסף נוצר מקום מקסימלי לבישול, מראה מרווח וסגנון מינימליסטי. המטבח מומלץ ביותר למשפחות עם ילדים משום שכשהכלים מוסתרים תחת הארונות ניתן למנוע מהילדים לשחק בהם ולגעת.

לסיום, ההמלצה החשובה ביותר בבואכם לבחור את מטבח חלומותיכם היא להשקיע את הזמן והמשאבים בתכנון מוקדם ומדויק ולהסתייע בשירותיו של בעל מקצוע מומחה- מעצב פנים. היום כל מטבח מעוצב לפי דרישות ספציפיות וחומרי גלם יקרים ולכן יותר תכנונים משמעם פחות טעויות. במלאכת העיצוב יש לתת ביטוי לחלומות לרגשות ולהעדפות של כל אדם ולכן- הכירו את עצמכם! מצד שני המלצתי החמה היא אל תשכחו גם לחשוב פרקטי בדרך למטבח החלומי.

התקשרו עכשיו