עיצוב פנים מיוחד

בחירת מעצב פנים היא לא משימה פשוטה, מאחר שיש המון משרדי עיצוב פנים והמון סוגי סטודיו שונים ומגוונים ואתם צריכים להחליט מי מתאים לכם. במאמר הזה תוכלו לקבל מאתנו טיפים לבחירת מעצב פנים או מעצבת פנים שיתאימו בול לצרכים שלכם.

לפני שנתחיל חשוב להבין מי הוא מעצב פנים. מעצב פנים הוא אדם שעוסק בתכנון ובשינוי חללים פנימיים בתוך מבנים. תפקידו לתכנן אותם לפרטי פרטים, בצורה המדויקת ביותר ובהתאם לצרכי הלקוח.

אנשים רבים מתקשים להבין למה צריך בכלל מעצב פנים, אי אפשר לעצב את הבית לבד? התשובה לכך היא כזאת- מעצב פנים לא רק מתכנן איך הבית יראה מבחינה אסתטית אלא מתכנן את הפונקציונליות שלו, דבר שרק מי שלמד אותו, יודע לעשות אותו. ישנם אנשים המשווים את מעצבי הפנים לגננים- גם את הגינה ניתן לטפח לבד אבל אם היא גדולה ויש בה המון צמחים לטפל מהם וכל אחד צריך טיפול מיוחד- אתם תשכרו גנן.

אז אחרי שהבנו מי הוא מעצב פנים ולמה צריך אותו, נדבר על איך לבחור מעצב פנים בצורה נכונה?

איך לבחור מעצב פנים?

  1. מיקום: תמיד כדאי לבחור במעצב פנים מקומי, אם אתם גרים בחיפה- נסו למצוא מעצב פנים בחיפה, אם אתם גרים בתל מונד- חפשו מעצב פנים במרכז. זה יקל עליכם בנסיעות לפגישות עם מעצב הפנים.

 

  1. מעצב פנים מומלץ: כולנו אוהבים לעשות את זה כי זו הדרך הכי קלה. שואלים משפחה, חברים, חברים לעבודה, מכרים, שכנים- כל מי שאפשר: "יש לך המלצה בשבילי למעצב פנים טוב?" , " יש לך איזה מעצב פנים מומלץ, מישהו תותח שאתה מכיר?". המלצה זה נחמד אך חשוב לבדוק את המעצב. דברים שמתאימים לשכנים או החברים לא תמיד מתאימים גם לכם. כימיה עם המעצב היא דבר חשוב. הוא חייב להבין איך אתם רואים את הדברים, לחבר את זה עם איך שהוא רואה אותם ולדעת להציג לכם את החזון שלו ואת איך שהדברים יראו. אם אין כימיה, גם אם המעצב טוב, דברים לא ילכו טוב וכמו שתכננתם.

 

  1. דרך שנייה ומוכרת למצוא מעצב פנים מומלץ היא לחפש בגוגל "מעצב פנים מומלץ" או "מעצבת פנים מומלצת" ושם תקבלו הרבה תוצאות. אז על מה מסתכלים? שני דברים עיקריים:

        א. קורות חיים קצרים: כמה זמן למד, היכן, כמה ניסיון יש לו ועם מי עבד.

       ב. תיק עבודות של מעצב הפנים: ברוב האתרים (אם לא בכולם) תוכלו למצוא דף פרויקטים עם פרויקטים קודמים של המעצב, כולל הסברים ותמונות. כך             תוכלו להבין את הסגנון של המעצב ולקבל רעיונות.

בנוסף, ניתן גם לחפש באתר המלצות מלקוחות קודמים.

לאחר שמצאתם מעצב פנים שאתם רוצים להיפגש איתו, שימו לב לדברים האלה במהלך הפגישה. נסו להבהיר את הדברים כמה שיותר, כל מעצב עובד בצורה שונה וחשוב שתבינו את התהליך. ישנם מעצבים שצריך להיפגש איתם מספר פעמים (2-3) ויש כאלה שילוו אתכם לכל אורך הדרך. ישנם מעצבים שהם המפקחים בשטח וישנם מעצבים שמפקחים מהמשרד ושולחים מישהו אחר שיפקח. הבינו מול מי אתם עובדים בזמן התהליך, למי פונים כשיש בעיה או בקשה לשינוי.

מספר טיפים אחרונים ולא פחות חשובים לתהליך עיצוב הבית:

  1. הגיעו עם חזון ורעיונות וחשבו על הצרכים שלכם בבית.
  2. הגיעו עם ראש פתוח, מעצב פנים לא סתם למד מספר שנים- יש לו ידע וניסיון רב והוא יכול להציע לכם דברים שלא ידעתם שאפשר לעשות.
  3. תיהנו מהתהליך- התהליך יכול להיות לפעמים ארוך, מעייף ועם בעיות בדרך אך חשוב לחשוב תמיד על איך הבית יראה בסוף ושזה שווה את זה.

 

 

התקשרו עכשיו