המטרה הכי חשובה שאותה מנכ"ל החברה ירצה להשיג בעיצוב המשרד היא שיפור ועלייה בתוצרת העבודה של העובדים במשרד. מטרה נוספת היא חיזוק הקשר של העובדים למשרד ולמותג שהם מייצגים- מטרה חשובה בהתחשב בעובדה שבממוצע עובד הייטק לדוגמה, מחליף 7 פעמים את מקום עבודתו עד גיל 30!

עיצוב משרד - אדריכלות פנים דניאל מיכאלי

עובד הייטק ממוצע נמצא בעמדת העבודה שלו במשרד, המרחב הפרטי שלו, במשך 7 שעות ביום לפחות, והטעות הכי גדולה שהרבה מעצבים עושים היום בזמן עיצוב משרדים, היא לעצב בעיקר את האזורים הציבוריים, שהם אמנם חשובים אך לא כמו המרחב הפרטי של העובד. נדרשת עבודה מקצועית בתכנון ועיצוב משרדים. התפישה המרכזית מאחורי עיצוב המשרד היא תכנון חכם של חלל המשרד כאשר מול עיני המעצב עומדת המטרה המרכזית שהיא לענות על הצרכים של העובדים.

עיצוב משרד- איך זה עובד?

לאחר שיחת היכרות עם הלקוח בה נדבר על היעדים, אופי החברה והרעיון העיצובי, הוא בדרך כלל שולח את התוכנית הבסיסית של המבנה שאותו ירצה לעצב. לאחר מכן מעצב המשרד ייצור מספר הדמיות אדריכליות בהן יהיה ניתן לראות איפה כל חדר נמצא, איך החלל יחולק, עמדות וכד'. השאלה הנפוצה במפגש ההיכרות היא: כמה זמן לוקח עיצוב פנים למשרד? התשובה לכך שהיא תלוי בפרויקט, אך בדרך כלל מדובר על בין חודשיים לשלושה, בסופן יתקבל משרד חדש, אלגנטי, צעיר ומעוצב. שאלה נוספת היא האם ניתן לעצב רק חלק מהמשרד הקיים? לדוגמה: חדר ישיבות, מתחם הקבלה וכד'. בהחלט ניתן לעשות זאת, אפשר לעצב את האזור הרצוי כך שיתאים לשאר המשרד או דווקא בצורה שיבדיל אותו משאר המשרד וייתן עליו דגש. הכול תלוי בכם.

על איזה דברים חשוב להסתכל בעיצוב המשרד?

יש המון דברים שחשוב להסתכל עליהם בזמן עיצוב משרד, נציין שלושה:

תאורה: אחד האלמנטים הכי חשובים במשרד הוא התאורה. התאורה חייבת להיות חסכונית ושוטפת שתיתן אור אחיד. בנוסף חשוב שתהיה ממוקמת היטב כך שלא תסנוור את העובדים, ואפילו מומלץ אביזרי תאורה כמו תאורת שולחן על מנת שיהיה עוד אור באזור שולחן העבודה של העובדים, במיקום שהוא לא יסתיר לעצמו אותה.

פונקציונליות: חשוב לשים לב שכל דבר נעשה בצורה רציונלית ופונקציונלית, כך שלא תצטערו אחר כך ותגידו: מה חשבתי לעצמי, או יותר נכון: מה המעצב הזה חשב לעצמו? יש מקומות במשרד בהם ניתן יותר להתפרע עם העיצוב ויש מקומות שצריכים להיות יותר מאופקים ומתונים.

חומרים: יש לשים לב שמשתמשים בחומרים שעומדים בכל הסטנדרטיים, עמידים, חזקים ואפילו חומרים שיעמדו בתקני כיבוי אש (כמו שטיח מקיר לקיר לדוגמה).

בעיצוב משרד חשוב לזכור, שלא רק העבודה משמעותית לעובדים, אלא גם הסביבה בה הם עובדים. עיצוב המשרד מאפשר לעובד ליהנות מסביבה מעוצבת, נעימה, יפה ומוקפדת, באווירה נעימה ורגועה.

 

לחץ לגלרייה
התקשרו עכשיו