החלטתם שאתם רוצים לעשות עיצוב מחדש למטבח ושנמאס לכם מהבלגן בו? הנה כמה טיפים איך לעשות זאת. מומלץ להיעזר במעצב פנים שיקל עליכם את העבודה של עיצוב מטבח וגם ידע בדיוק איזה אנשי מקצוע זה מצריך ומה סדר גודל העבודה.

עיצוב מטבחים - דניאל מיכאלי

המטבח הוא אולי החדר הכי חשוב אחרי הסלון אצל הישראלים. אנחנו מאוד אוהבים לבשל, ואם יש עוד אנשים שמארחים לנו חברה בזמן הבישול אז אנחנו בכלל מרוצים. בנוסף, אצל הרבה משפחות המטבח הוא מקום המפגש המשותף. עיצוב מטבח הוא לא רק עניין של יופי ואפילו אפשר להגיד שהוא בעיקר עניין של פונקציונליות, כלומר: חשוב שהוא יהיה מעוצב בצורה שנוח לזוז בו, כל המכשירים שכדאי שיהיו קרובים אחד לשני אכן קרובים, והכי חשוב שיהיה בו כמה שיותר מקומות אחסון שאפשר לנצל בצורה מיטבית כך שלא ייווצר כאוס שלם במגירות והמדפים. 

3 טיפים לעיצוב מטבחים - כך תעשו זאת נכון!

לפני תחילת עיצוב המטבח מחדש חישבו על הדבר הבא: ממה אני לא מרוצה במטבח שלי? אם התשובה היא בעיקר סדר ומקום אז אתם צריכים לעצב מחדש. אם התשובה היא שהוא ישן, לא יפה, או מתחיל להתפרק אז כדאי שתתחילו לחשוב על החלפה המטבח למטבח חדש.

  1. תכנון נכון- בכל עיצוב מטבח חשוב שתהיה חלוקה של אזורים ולא משנה מה גודלו. אנו מדברים על אזורים כמו: אזור המיועד לניקיון, אזור המיועד לאחסון מזון, אזור המיועד לאחסון כלים, אזור הכנה וכמובן אזורי בישול ואפייה. בלי אחד מהאזורים האלו לא המטבח לא יהיה פונקציונלי. 
  2. בחירת איש המקצוע: בעבודה עם מעצב פנים בזמן עיצוב מטבח, הוא ידע להגיד לכם אם אתם צריכים לעבוד. אם תיקחו על עצמכם את עבודת עיצוב המטבח, תצטרכו להחליט בין נגר לבין חנות מטבחים. מצד אחד נגר לא עובד ע"פ מידות קבועות ולכן הוא יהיה גמיש ויהיה לכם קל יותר להתאים את הארונות והמגירות לגודלי המטבח, אך מצד שני בחנות מטבחים המגוון הוא גדול יותר.
  3. תאורה: שימו דגש על עניין התאורה והשתדלו לשלב בין שתי סוגי תאורות: תאורה טכנית ותאורת אווירה. תאורה טכנית היא תאורה שמספקת אור מאיר וחזק, חשוב שהיא לא תגיע ממרכז המטבח אלא מאחורי משטח העבודה, כך שלא תסתירו לעצמכם את האור. תאורת אווירה היא תאורה שהיא יותר עדינה, מעוצבת וייחודית, שכדאי יותר שתהיה במרכז המטבח.
לחץ לגלרייה
התקשרו עכשיו