עיצוב חדרי ילדים - דניאל מיכאלי

תחשבו על זה: בהתחלה החדר מיועד לתינוק, עם מיטת תינוק, שהופכת למיטת מעבר, משם למיטת נוער ובמקרים מסוימים גם למיטה זוגית. בנוסף, החדר מלא במקומות אחסון- אם זה לצעצועים, ספרים, בגדים, נעליים ועוד כמה דברים שלא נכנסו לשום מקום אחר בבית. על כל זה תוסיפו את הצבעים של החדר- משתנים כל כמה שנים בגלל גיל הילדים, וגם התמונות ושאר החפצים על הקיר משתנים איתם. אז איך מבצעים עיצוב חדרי ילדים בצורה חכמה? חוץ מלהיעזר במעצב פנים מומלץ, הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם בעיצוב חדרי ילדים:

 

3 טיפים לעיצוב חדרי ילדים:

  1. צבעים: ככלל, נרצה להשתמש בצבעים נטולי עופרת, ובגוונים בהירים. מבחינת צבעי הרהיטים, נעדיף לקנות רהיטים בצבעים ניטרליים, ולא צבעיים מגדריים, כך שכנצבע מחדש את החדר בצבעים אחרים, הרהיטים עדיין יוכלו להתאים. רכשו מוצרי טקסטיל בצבעים שיתאימו לחדר. תנו לילדים הזדמנות להביע את דעתם, ושתפו אותם בתהליך אך עם זאת, כנסו גם לפרופורציות ואל תתנו להם לבחור דברים שיראו מוזרים במקרה טוב, ובמקרה הרע- יהיה קשה להיפטר מהם בלי תוספת שיפוצים וכסף. חשוב לזכור שדמות שאהובה היום על הילד לא תהיה אהובה עוד כמה שנים, אז לא להתפתות לציורי קיר ענקיים שלהם או טפטים שקשה להוריד.
  2. רהיטים: בעיצוב חדרי ילדים חשוב למקם את הרהיטים כאשר בכל גיל מתחשבים במי שמשתמש ברהיט. כשמדובר בתינוקות חשוב למקם את הרהיטים כך שיהיה לכם נוח להחזיק את התינוק ביד אחת ולהוציא משהו מארון או מגירה בחדר בצורה נוחה. כשמדובר בילדים, מקמו את החפצים שלהם במקומות נמוכים: מדפים, ארגזי צעצועים, וכל מה שנראה לכם שהילד שלכם צריך להגיע אליו לבד. בנוסף, חשוב למקם את המיטה לא מול הדלת, ואת שולחן הכתיבה/ שולחן ציור במקום שמגיע אליו הכי הרבה אור מהחלון בחדר.
  3. תאורה: בעיצוב חדרי ילדים חשוב לשים דגש על כמה דברים בנושא התאורה: תאורה ראשית- גוף תאורה במרכז החדר, בצבע ובצורה מיוחדים. תאורה משנית- מתחלקת לשניים: תאורה לשולחן עבודה, שתתאים להכנת שיעורי בית וציור, ומנורת לילה לתחושת הביטחון של הילדים.

חשוב לתת לילדים להתבטא בזמן עיצוב חדרי שינה, לא רק בבחירת הצבעים- לוחות שעם, לוחות מגנטיים, לוחות מחיקים, מסגרות עם תמונות, ייתנו לילד תחושה שזה החדר שלו ושהחדר מביע את האישיות שלו. חדר ללא אישיות הילד הוא לא חדר ילדים, אלא סתם עוד חדר משעמם בבית. טיפ נוסף אחרון: במידה והחדר מספיק גדול נסו לשלב בו אזור משחקים או אזור ישיבה בהתאם לגילאי הילדים.

הערה חשובה: שימו לב לעניין הבטיחות- בעיצוב חדרי ילדים חשוב לשים לב שהרהיטים יעמדו בתקנים, ללא פינות חדות, שימוש בצבעים בריאים נטולי עופרת, וחסימת נקודות חשמל שיכולות להיות מסוכנות. מעצב פנים כמובן ידע לעשות את זה גם בלי שתגידו לו.

רוצים לדעת את הדגשים החשובים בעיצוב פנים לחצו כאן 

לחץ לגלרייה
התקשרו עכשיו