עיצוב בתים היא עבודתו של מעצב פנים. עיצוב פנים משמעו עיסוק בעיצוב, תכנון, שינוי ומקסום הפוטנציאל הקיים בחללים הפנימיים של המבנה. תפקידם של מעצבי פנים הנו ליצור תכנית מקיפה של שיפוץ והתאמת המבנה לטעם הלקוחות, תוך שימוש בפתרונות עיצוביים יצירתיים ומסוגננים וכן ליווי הפרויקט מהשלב הראשון של סיעור מוחות עם הלקוחות בנוגע לצרכיהם מהשטח וסגנון העיצוב המועדף עליהם, דרך יצירת תכנית עבודה מקיפה ולרוב גם עבודה משותפת עם קבלנים, אדריכלים ושאר ספקים על מנת לספק ללקוחותיה בית מושלם.

מעצב פנים שידה

עיצוב בית – איפה מתחילים?

עיצוב הבית מתחיל כמו בהרבה דברים בחיים בתכנון- חשיבה מקדימה על איך אתם רוצים שדברים ייראו, איזה סוגי עיצוב אתם מעדיפים (קלאסי, מודרני וכו'), חשיבה על אורח החיים שלכם- מי גר בבית (וגם מי הולך להתארח בו), כמה זמן אתם הולכים לגור בו (בערך), מה חשוב לכם שיהיה בבית ובעצם כל מה שעולה לכם בראש שנראה לכם חשוב.

מכאן, מעצב פנים ייקח את זה הלאה. הוא יבין ויכיל את כל הרעיונות שלכם, יבנה לכם סקיצות והדמיות, ולבסוף, תסגרו עסקה ותתחילו את העבודה. אמנם זה נשמע קצר אך לא כך הדבר. תהליך כזה ייקח מספר מפגשים עד שתהיו מרוצים לחלוטין ותהיו שלמים עם ההחלטות. כמובן שבזמן העבודה ניתן עדיין לשנות דברים אך כדי לא לעכב אותה רצוי שלא.

איך לשדרג את עיצוב הבית בעזרת עיצוב פנים?

  1. נתחיל בבסיס- צבע. צבע נותן אפקט מרענן לבית, יוצר תחושה של בית חדש ומזמין. צביעה של קירות מסוימים בבית, אפילו קיר אחד בחדר, יכולה לעשות הבדל גדול בבית. כמובן שצבע הוא לא הדבר היחיד שניתן להשתמש בו לשינוי הקירות: טפטים וחיפויים מסוגים שונים בהחלט יכולים לעשות את אותה עבודה של צבע ולפעמים אילו יותר.
  2. טקסטיל: כדי לתת אווירה יותר ביתית, חשוב לחדש (או לקנות במקרה ואין) את מוצרי הטקסטיל של הבית: וילונות, כריות ושטיחים. כל אלה ייתנו לכם צבע חדש לבית בהשקעה כספית נמוכה. בנוסף הווילון יעזור לוויסות האור בסלון, עוד חלק חשוב בעיצוב הבית.
  3. צמחיה: צמחיה בבית משנה את האווירה, משרה אנרגיה טובה ומרגיעה. ישנם המון סוגים של צמחיה שיכולים להתאים לכל חדר לבית, בין אם הם צריכים השקיה יומיומית ובין אם לא ואפילו צמחים מפלסטיק דקורטיביים שנראים אמיתיים (פחות מומלץ). 
  4. חידוש רהיטים: חידוש רהיטים יעלה לכם פחות מלקנות חדשים, כמובן שיש לשקול זאת בהתאם למצב הרהיטים, כי במקרים מסוימים עלות התיקון יכולה להגיע למחיר כמעט מלא של רהיט חדש.
  5. עיצוב תאורה: תאורה מתאימה בונה אווירה, כל חדר צריך סוג תאורה שונה כדי להתאים לאווירת החדר ולצרכים באותו החדר (לדוגמה: במטבח תצטרכו תאורה שתתאים לעבודה במטבח, חזקה, לא מסנוורת ובמיקום טוב כך שלא תוסתר ע"י מי שנמצא במטבח).

כדי לשדרג את עיצוב הבית לכדי שלמות, מומלץ להיעזר בשירותיו של מעצב פנים אמין, מקצועי, בעל ניסיון שיוציא את המיטב מהבית שלכם ואפילו יותר.

לחץ לגלרייה
התקשרו עכשיו