עיצוב פנים הוא תחום שצמח מתוך עולם האדריכלות, כאשר באדריכלות חוץ מעיצוב פנים מתעסקים גם במבנים שלמים, כלומר אפשר להגיד שאדריכלות עוסקת במאקרו לעומת עיצוב פנים אשר עוסק במיקרו.

אדריכל דניאל מיכאלי

אז איך אדריכלות ועיצוב פנים קשורים אחד לשני?

יש קשר ישיר בין אדריכלות ועיצוב פנים הנוצר מאפיון ותיאור העיסוק של מי מאנשי המלאכה. דבר ראשון, אדריכל אמון על קווי היסוד של הבית ומכאן נובע שהוא מתעסק בתכנון הקונסטרוקציה החיצונית, הבדלה בין החדרים והפרדת החלל. מנגד, מעצב פנים מתעסק בעיצוב המרחב הפנימי עצמו ועבודתו היא לתת דגש בפרוטרוט על דברים כמו: גופי תאורה, צבעים, חומרים, פתרונות אחסון, ומרקמים. דבר שני, מעצב פנים ואדריכל תלויים אחד בשני, אי אפשר לעבוד רק עם אחד מהם מכיוון שהם יוצרים שירות משלים אחד לשני.

בהיבט ההכשרה באדריכלות ועיצוב פנים, תהליך ההסמכה של מעצב פנים שונה מקצת מתהליך שאותו חווה אדריכל. אדריכל מתבקש להכיר את דרך הפעולה בה מבצעים שרטוט/תרשים בנייה ועומדים בסטנדרטים הנדסיים גבוהים. לעומתו, מעצב פנים מכוון את תשומת ליבו למרכיבים עיצוביים ועליו להכיר היטב את המגמות האופנתיות האחרונות בתחום העיצוב.

ולכן, איש מקצוע שהוא אדריכל ומעצב פנים, הוא אדם שניחן ביכולת לשלב גם התבוננות רחבה וחשיבה גלובאלית, אך גם ירידה לפרטי פרטים. אדריכל ומעצב פנים פועל לטובת לקוחות שמנצלים אותו נכון וכדאי לתאם שירות עיצוב ואדריכלות תחת קורת גג אחת

תמיד כדאי להשתמש בשירותיו של אדריכל פנים ולא לקחת שני אנשי מקצוע שונים. כך נהנים ממספר יתרונות:

  1. רמת הביצוע – אדריכל שמבצע את עיצוב הפנים של חלל הבית יבטיח ביצוע ברמה הגבוהה ביותר. הוא יזהה בזמן בעיות פוטנציאליות וייתן להם פתרונות.
  2. הימנעות מבזבוז כסף – מפגש היוועצות עם אנשי המלאכה המוכשרים לאדריכלות ועיצוב פנים תוודא מניעת בזבוז כספים מיותרים בשווי מאות שקלים. כל מפגש היוועצות עולה 300-700 שקל. לא חבל?
  3. הימנעות מבזבוז זמן – אדריכל פנים ימנע את בזבוז הזמן המתבקש ליצירת פגישות עם אנשי השירות הקשורים לדוגמה לאינסטלציה, תשתיות חשמל, המים וכדומה.

משפט מסכם: יש קשר הדוק בין אדריכל למעצב פנים, והטיפ הכי טוב שנוכל לתת לכם הוא לשכור את שירותיו של אדם שהוא אדריכל וגם מעצב פנים.

 

 

 

לחץ לגלרייה
התקשרו עכשיו